tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklem po buspasach w Bydgoszczy! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklem po buspasach w Bydgoszczy!

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.08.05, 10:15 1 Drukuj

Kiedy władze Krakowa udostępniły motocyklistom buspasy, okazało się, że korki w mieście zmalały. Zresztą nie trzeba być doktorem nauk, aby zrozumieć w jaki sposób motocykliścy zmniejszają korki w mieście. Po Krakowie przyszedł czas na Bydgoszcz. Na oficjalnym portalu miasta czytamy, że od 28 lipca bydgoscy motocykliści mogą legalnie korzystać z buspasów na terenie miasta. Władze zaznaczają, że do tej pory motocykliści najczęściej podjeżdżali pod sygnalizację świetlną przejeżdżając między samochodami, co w pewien sposób zwiększało ryzyko kolizji. Dzięki udostępnieniu kierowcom jednośladów buspasów ma być o wiele płynniej i bezpieczniej.

"Od początku przyjąłem  zasadę, że propozycje bydgoszczan, które można  zrealizować wprowadzamy w życie. To jedna z nich. Poprawiamy bezpieczeństwo motocyklistów,  ponosząc minimalny koszt". - skomentował prezydent miasta, Rafał Bruski

"Otwarcie buspasów dla motocykli sprawi, że po mieście  będzie się jeździło sprawniej i przede wszystkim bezpieczniej. Mamy nadzieję, że inne miasta również wprowadzą rozwiązania przyjazne motocyklistom" - dodał Krzysztof Matela, z Bractwa HD Bydgoszczy

Cieszymy się, że przepisy powoli zmierzają w dobrym kierunku i że motocykliści są grupą społeczną i komunikacyjną, z którą też trzeba się liczyć. Mieliście już okazję korzystać z buspasów? Dajcie nam znać, co o tym sądzicie!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę