tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle na buspasach zmniejszyły korki w Krakowie NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle na buspasach zmniejszyły korki w Krakowie

Autor: Lovtza 2014.05.27, 11:20 4 Drukuj

Warszawskie "Metro" donosi, że odkąd Kraków, jako pierwsze i jedyne dotychczas miasto w Polsce pozwoliło motocyklistom korzystać z buspasów, korki zmniejszyły się. Jest także mniej wypadków z udziałem motocyklistów. Eksperymentowi przyglądają się włodarze innych miast i w chwili obecnej nad podobnym rozwiązaniem zastanawia się Warszawa.

- Przyjrzymy się eksperymentowi w Krakowie i możliwe, że powtórzymy to w stolicy - stwierdził w wywiadzie dla "Metra" Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

O umożliwienie motocylistom korzystania z buspasów, całe środowisko apeluje już od wielu lat powołując się na przykłądy z miast w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii i we Francji. Swego czasu na stronach Ścigacz.pl podejmowaliśmy temat umożliwienia motocyklistom w Warszawie korzystania z buspasów. Niestety opór urzędników był wtedy nie do sforsowania. Teraz wyniki z Krakowa wydają się rozmiękczać nawet te najbardziej twarde głowy w warszawskim ZTM i BDiK.

Jak dodaje "Metro" po naszych drogach porusza się już ponad milion motocykli - ponad 30 proc. więcej niż przed dekadą. Lansowane przez massmedia przeświadczenie, że motocykle są niebezpieczne i że to motocykliści sieją największe spustoszenie na drogach, nie ma wiele wspólnego z prawdą. Kierujący nimi spowodowali w zeszłym roku 967 wypadków, w których zginęło 146 osób. Daje to 88 wypadków w przeliczeniu na 100 tys. motocykli. Dla porównania - kierowcy aut osobowych w tym samym czasie spowodowali 121 wypadków w przeliczeniu na 100 tys. aut.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:I22 27/05/2014 11:27

No nareszcie...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę