tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawskie motocykle na buspasy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawskie motocykle na buspasy?

Autor: Lovtza 2016.05.17, 12:47 7 Drukuj

Paweł Lenarczyk, radny warszawskiego Ursynowa wraz z grupą przedstawicieli środowiska motocyklowego przekonywał ZTM o korzyściach płynących z udostępnienia motocyklistom bus pasów. Rozmowy z urzędnikami są w toku, trzymamy kciuki. Jak temat wygląda na dzień dzisiejszy? Na stronie Pawła Lenarczyka czytamy:

NAS Analytics TAG

Dziś (11.05) przedstawiciele środowiska motocyklistów (Tomek Kulik - instruktor motocyklowy, Jacek Durlik - Rock Niepodległości, Zofia Gebert - Rock Niepodległości, Tomek Jurek), wspieranych przez radnego Dzielnicy Ursynów Pawła Lenarczyka spotkali się z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Panem Wiesławem Witkiem, w sprawie wpuszczenia motocyklistów na stołeczne buspasy. Mówiliśmy o naszej dwuletniej batalii w tej sprawie. Wskazywaliśmy europejskie stolice ale również polskie miasta tj.: Bydgoszcz, Łódź, Trójmiasto, Szczecin, Rzeszów, w których motocykliści mogą legalnie korzystać z buspasów. Podnosiliśmy również, że dopuszczenie motocyklistów na buspasy, to poprawa bezpieczeństwa zarówno kierowców jedno jak i dwuśladów. Wsłuchaliśmy się w argumenty przedstawicieli ZTM, którzy argumentowali, że Warszawa jest wyjątkowa pod względem funkcji transportu miejskiego oraz jego natężenia na buspasach. Mówiliśmy o tym, że motocykle nie utrudnią ruchu autobusom na buspasach. Przekazaliśmy władzom ZTM, że środowisko stołecznych motocyklistów jest zdeterminowane, aby miasto zauważyło jego potrzeby.

Zaproponowaliśmy wyznaczenie jednego próbnego stołecznego buspasa, na którym można by obserwować zachowania kierowców autobusów i motocyklistów, co jest niezbędne do dalszej merytorycznej rozmowy. Mamy otrzymać z ZTM analizy ze stołecznych buspasów, które oczywiście niezwłocznie opublikujemy. Jesteśmy umówieni też na połowę czerwca na kolejne spotkanie, na którym mamy powrócić do rozmów w szerszym gronie. Jesteśmy dobrej myśli, bo nie wyobrażamy sobie, żeby władze Warszawy mogły nie wsłuchać się w postulaty ponad 100-tysięcznej rzeszy mieszkańców miasta.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę