tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przekroczyłeś prędkość o 1 km/h? Mandat!

Przekroczyłeś prędkość o 1 km/h? Mandat!

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2015.06.02, 15:53 39 Drukuj

Latający Cyrk Monty Pythona, którego oficjalna nazwa to "Rząd Rzeczypospolitej Polskiej" ma niecny plan zniesienia marginesu 10 km/h, który stosuje się przy pomiarach prędkości. Mówiąc krótko: jeśli pojedziesz na trasie 71 km/h tam gdzie ograniczenie wynosiło 70 km/h, poleci do Ciebie mandat. Zero tolerancji.

Oczywiście MIR tłumaczy się, że wszystko ma poprawić bezpieczeństwo i jest częścią epickiego planu ochrony zdrowia i życia obywateli. Ciekawe, czy w MIR wiedzą, jak ten pomysł jest przez owych obywateli odbierany, hmm? Ten genialny pomysł to wytwór wyobraźni resortu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, którzy są święcie przekonani, że to rozwiązanie faktycznie przełoży się na bezpieczeństwo. Skoro nowe przepisy już działają, to czemu nie iść na całość?

Otóż, nie przełoży się, bo i tak już od tygodnia wszyscy jeździmy zestresowani po wprowadzeniu nowych przepisów i trzymamy się swoich praw jazdy bardziej niż własnego życia. Jeśli przepisy wejdą w życie, a projekt jest obecnie omawiany przez podkomisję nadzwyczajną, to jadąc w trasie nie uratuje nas nawet tempomat, bo wskazanie prędkościomierza w samochodzie może być zupełnie inne niż fotoradaru.

Pan Bartłomiej Morzycki (Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego) w wypowiedzi dla "Dziennika" stwierdził, że do tej pory kierowcy traktowali tolerancję jako faktyczny limit, więc powinno się tą tolerancję znieść. Morzycki zaproponował kompromis w postaci limitu 5 km/h.

Spodziewajcie się naszego obszernego komentarza w tej sprawie w najbliższych dniach.

Komentarze do Waszej dyspozycji.

Zdjęcia
Komentarze 26
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę