tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przekroczyłeś prędkość o 1 km/h? Mandat!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przekroczyłeś prędkość o 1 km/h? Mandat!

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2015.06.02, 15:53 39 Drukuj

Latający Cyrk Monty Pythona, którego oficjalna nazwa to "Rząd Rzeczypospolitej Polskiej" ma niecny plan zniesienia marginesu 10 km/h, który stosuje się przy pomiarach prędkości. Mówiąc krótko: jeśli pojedziesz na trasie 71 km/h tam gdzie ograniczenie wynosiło 70 km/h, poleci do Ciebie mandat. Zero tolerancji.

Oczywiście MIR tłumaczy się, że wszystko ma poprawić bezpieczeństwo i jest częścią epickiego planu ochrony zdrowia i życia obywateli. Ciekawe, czy w MIR wiedzą, jak ten pomysł jest przez owych obywateli odbierany, hmm? Ten genialny pomysł to wytwór wyobraźni resortu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, którzy są święcie przekonani, że to rozwiązanie faktycznie przełoży się na bezpieczeństwo. Skoro nowe przepisy już działają, to czemu nie iść na całość?

NAS Analytics TAG

Otóż, nie przełoży się, bo i tak już od tygodnia wszyscy jeździmy zestresowani po wprowadzeniu nowych przepisów i trzymamy się swoich praw jazdy bardziej niż własnego życia. Jeśli przepisy wejdą w życie, a projekt jest obecnie omawiany przez podkomisję nadzwyczajną, to jadąc w trasie nie uratuje nas nawet tempomat, bo wskazanie prędkościomierza w samochodzie może być zupełnie inne niż fotoradaru.

Pan Bartłomiej Morzycki (Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego) w wypowiedzi dla "Dziennika" stwierdził, że do tej pory kierowcy traktowali tolerancję jako faktyczny limit, więc powinno się tą tolerancję znieść. Morzycki zaproponował kompromis w postaci limitu 5 km/h.

Spodziewajcie się naszego obszernego komentarza w tej sprawie w najbliższych dniach.

Komentarze do Waszej dyspozycji.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 26
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę