tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brakuje karetek i łóżek szpitalnych. Tymczasem rząd kupuje... ponad 300 nowych samochodów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brakuje karetek i łóżek szpitalnych. Tymczasem rząd kupuje... ponad 300 nowych samochodów

Autor: Raff 2020.11.01, 11:23 12 Drukuj

Jest środek pandemii, drastycznie brakuje środków na prawidłowe działanie służby zdrowia, a tymczasem rząd za najważniejszy wydatek uznał… zakup 308 samochodów dla urzędników.

Przetarg próbowano przeprowadzić na początku tego roku, ale po aferze, spowodowanej publikacją tej informacji w Fakcie, premier Morawiecki nakazał wycofać się z przetargu i zakazał podobnych zakupów. Wygląda na to, że premier uznał teraz, że szczyt drugiej fali pandemii to idealny moment na drugą próbę zakupu.

NAS Analytics TAG

Zamiast karetek, Centrum Obsługi Administracji Rządowej zamierza kupić cywilne pojazdy dla Biura do Spraw Substancji Chemicznych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Urzędu Miar czy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Na liście znalazły się pojazdy niemal z każdego segmentu - kombi, elektryczne hatchbacki, hybrydy, vany czy SUV-y. Wyposażenie zamawianych pojazdów nie może być rzecz jasna podstawowe. każdy z pojazdów ma być wyposażony w klimatyzację, czujniki cofania z kamerą, radio z bluetooth i USB, lakier metallic i alufelgi.

Dziennikarze Faktu spytali kancelarię premiera o zasadność takich zakupów w sytuacji, gdy cały kraj cierpi na niedostatki środków w walce z pandemią. Niestety, urzędnicy nie uznali za stosowne udzielić odpowiedzi.

źródło: fakt.pl 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę