tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja: Bierzemy się za motocyklistów! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja: Bierzemy się za motocyklistów!

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.02.07, 11:20 17 Drukuj

Miejcie się na baczności! Policja zapowiada, że w tym roku skupi się szczególnie na motocyklistach. Taką deklarację Policja ogłosiła dzisiaj w ogólnopolskich mediach. Wygląda na to, że wraz z początkiem roku nastąpił wysyp pomysłów na to, jak poprawić bezpieczeństwo na drogach. Trzeba przyznać, że niektóre z nich nie należą do najmądrzejszych. Jak donosi Gazeta Wyborcza, stołeczna policja zapowiedziała stanowczą walkę z motocyklistami, zwłaszcza z tymi najszybszymi i najgłośniejszymi. Wg statystyk najniebezpieczniejszą dzielnicą Warszawy jeśli chodzi o wypadki jest Mokotów, ale Praga Południe, Wola i Ochota także dysponują wysokim współczynnikiem kraks. W stolicy już teraz działa oddział policyjny, który zajmuje się głównie przeciwdziałaniu nielegalnym wyścigom. Mówiąc krótko, będzie więcej kontroli drogowych.

Ale nie wszystko jednak wygląda tak surowo. Policja zapowiedziała, że owszem, zwiększy częstotliwość kontroli, ale także będzie dawała przykład jak jeździć bezpiecznie. W propagowaniu bezpiecznej jazdy ma pomóc 50 atestowanych kamizelek odblaskowych, w które 50 policjantów już zostało wyposażonych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak pozytywna postawa wiceprezydenta Warszawy, Jarosława Dąbrowskiego, który sam jest motocyklistą. Jego zdaniem Warszawa powinna poważnie zastanowić się nad zezwoleniem motocyklistom jazdy buspasami, co w chwili obecnej jest możliwe w Krakowie. Jesteśmy za!

NAS Analytics TAG

Motocykliści są głównym celem, na którym w tym sezonie skupi się Warszawska policja, ale nie tylko oni. Straż miejsca zapowiedziała, że postawi w stolicy jeszcze więcej fotoradarów. Nowe urządzenia pojawią się na ulicach: Jagiellońskiej, Radzymińskiej, Wiertniczej, al. Chruściela, Wawelskiej, Wale Miedzeszyńskim, Izbeckiej i Przewodowej. Co ciekawe, Gazeta Wyborcza pisze także, że zdaniem straży miejskiej fotoradary przyczyniają się do zmniejszenia społecznych kosztów wypadków. Mówiąc krótko i klarownie, jeśli ktoś jest ranny w wypadku lub ponosi śmierć, to jest to negatywne dla państwa pod względem finansowym. Co wydaje się pasować do siebie jak dwa puzzle kiedy przypomnimy sobie, że jest pomysł modernizacji systemu karania kierowców za wykroczenia drogowe (zdjęcie z fotoradaru = bez punktów, wyższe mandaty).

Podsumowując: motocykliści są pod policyjną lupa, może nawet na celowniku. Bardzo byśmy chcieli, aby władze, oprócz zwiększenia ilości kontroli, skupiły się także na tym, co powiedział pan Dąbrowski. Dodajmy na koniec, że straż miejska jest w trakcie rozmów z ministrami sprawiedliwości i spraw zagranicznych na temat karania osób z immunitetem. Ale póki co, nie wiemy do jakich wniosków doszli...

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę