tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kraków udostępnia buspasy motocyklistom
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kraków udostępnia buspasy motocyklistom

Autor: Dawid Stolicki 2013.12.09, 16:04 14 Drukuj

Ósma edycja spotkania krakowskich Motomikołajów zakończyła się niespodziewanym, miłym akcentem. Mikołaje na motocyklach, którzy kilka chwil wcześniej rozdawali słodycze na krakowskim rynku, sami otrzymali prezent od Prezydenta Miasta Krakowa, pana Jacek Majchrowskiego. Majchrowski, przed krakowskim Magistratem oznajmił, iż od 1 stycznia 2014 roku motocykliści będą mogli bez obaw korzystać z buspasów, których w Krakowie jest blisko 27 kilometrów.

Jak sam przyznał, decyzja ta jest istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno motocyklistów, jak również pozostałych uczestników ruchu. Podobnego zdania jest Szczęsny Filipiak z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Motocyklistów "MotoAutostrada", który od jakiegoś czasu zabiegał o udostępnienia buspasów dla motocyklistów. Podobnie jak pan prezydent stwierdził, iż umożliwi to szybsze i bezpieczniejsze poruszanie się po mieście. - Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które dało nam taką możliwość, ale to jest przykład zaczerpnięty z Londynu, gdzie od kilku lat tak poruszają się motocykliści i wszystkie statystyki wykazują, że się to opłaca - dodał Filipiak.

NAS Analytics TAG

Z danych statystycznych wynika, że dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania na londyńskich ulicach liczba wypadków z udziałem motocyklistów zmalała. Mamy nadzieję, że postawiony przez krakowskie władze pierwszy tego typu krok, okaże się milowym w negocjacjach możliwości korzystania przez motocyklistów z buspasów we wszystkich dużych miastach w Polsce, w tym również w Warszawie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę