tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polscy inynierowie skonstruowali respirator, ktry mona wydrukowa na drukarce 3D
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polscy inynierowie skonstruowali respirator, ktry mona wydrukowa na drukarce 3D

Autor: Raff 2020.03.24, 21:46 1 Drukuj

VentilAid to stworzony przy pomocy drukarki 3D respirator autorstwa polskich inżynierów. Projekt, udostępniony publicznie, można wykonać samemu z użyciem podstawowych części.

Pandemia CoViD-19 obnażyła słabość służby zdrowia niemal na całym świecie. Oprócz problemów kadrowych, bolączką niemal każdego szpitala zakaźnego są dziś respiratory. Nikt nie przewidział, że będzie ich potrzeba aż tyle. W Niemczech ich produkacją zajęła się nawet część producentów branży automotive.

NAS Analytics TAG

Tymczasem grupa polskich inżynierów zaprojektowała prosty respirator, który można wykonać przy użyciu drukarki 3D. Twórcy projektu udostępnili technologię publicznie, dzięki czemu podobne urządzenie może wykonać każdy, kto dysponuje podobną technologią. A ta nie jest skomplikowana - do wykonania urządzenia wystarczy podobno drukarka 3D, siłownik pneumatyczny, specjalny wyłącznik i dostęp do sprężonego powietrza.

Pliki, niezbędne do zaprogramowania drukarki, czyli projekt i licencja, dostępne są na stronie internetowej start-upu VentilAid. Konstruktorzy gwarantują, że respirator został przez nich przetestowany i jest niezawodny. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie wykonany zgodnie z projektem. Czas drukowania respiratora 3D VentlAid to około 15 godzin.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr