tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rekordowo niskie ceny benzyny - ju nawet poniej 3,50 z za litr!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rekordowo niskie ceny benzyny - ju nawet poniej 3,50 z za litr!

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.24, 16:34 1 Drukuj

Na skutek splotu wielu wydarzeń na świecie ceny paliw notują obecnie ogromne spadki. Najbardziej interesująca nas benzyna PB95 przekroczyła już w dół granicę 4 zł za litr, a na niektórych najtańszych stacjach obok marketów można zatankować w cenie nawet poniżej 3,50 zł. Jest jednak jeden, za to bardzo poważny szkopuł…

Choć ceny paliw spadały już od wielu dni, to jeden z pierwszych impulsów do większych obniżek dał 16 marca Daniel Obajtek, prezes Orlenu, który wezwał właścicieli stacji do maksymalnych wysiłków w tym kierunku:

NAS Analytics TAG

Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność.

Na znaczne spadki cen paliw, oprócz zmniejszonego popytu wśród zwykłych kierowców, spowodowanego pandemią koronawirusa, wpłynęła również sytuacja międzynarodowa. Brak porozumienia pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską doprowadził do znacznego spadku cen surowca bazowego. 

Nie wiadomo, jak długo utrzymają się obecne ceny paliw na polskich stacjach. Niewykluczone, że wkrótce pójdą z powrotem do góry z powodu osłabienia złotówki względem innych walut. 

Przy wyraźnych plusach te sytuacji jest jednak jeden ogromny minus. W najbliższym czasie raczej nie skorzystamy z niskich cen paliwa z powodu ograniczenia w poruszaniu się, wprowadzonego właśnie przez rząd. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr