tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tankujemy bezpiecznie. Optymistyczne wyniki kontroli UOKiK na polskich stacjach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tankujemy bezpiecznie. Optymistyczne wyniki kontroli UOKiK na polskich stacjach

Autor: Janusz Bbenek 2020.07.05, 10:03 Drukuj

W czasie kontroli przeprowadzanych od początku roku przez Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów na polskich stacjach paliw, na ani jednej z nich nie wykryto nieprawidłowości. Dożyliśmy końca czasów chrzczonego paliwa? Raczej nie, ale jest pod tym względem dużo lepiej.

Udając się motocyklem na wakacyjne wyjazdy, często trafiamy w mało uczęszczane rejony, gdzie nie zawsze trafimy na "markową" stację benzynową, a pojazd pić musi. Tankowana na niewielkich, lokalnych stacjach benzyna do niedawna z automatu budziła nasz niepokój - to właśnie w takich miejscach najczęściej dochodziło do kombinacji z jakością paliwa, które z czasem mogły się fatalnie odbić na silniku. 

NAS Analytics TAG

Wygląda jednak na to, że pod względem tankowania w "egzotycznych" miejscach  idzie ku lepszemu. UOKiK do końca kwietnia zebrał i przebadał próbki paliwa z 481 polskich stacji. Nie wykryto żadnych nieprawidłowości zarówno w benzynie, jak też w oleju napędowym. Sprawdzono również 111 stacji z gazem LPG i tu również wszystkie trzymały normy. 

Dla porównania - rok temu w czasie kontroli w podobnym okresie paliwo o złej jakości sprzedawało 6 stacji w 4 różnych województwach, a cały rok zamknął się wynikiem nieco ponad 1% wadliwych próbek, spośród wszystkich skontrolowanych. Sytuacja idzie wyraźnie w dobrym kierunku, ponieważ w latach 2012-2018 wynik ten oscylował między 2,3 a 5,3%. Rok 2020 ma szansę stać się pierwszym z całkowicie zerowym wynikiem.

Nie oznacza to jednak, że nie trzeba zachowywać ostrożności. Zawsze warto zabrać ze sobą paragon, który w razie problemów spowodowanych przez wadliwe paliwo pozwoli nam walczyć o ewentualne odszkodowanie. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr