tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Orlen otworzył pierwszą stację w Niemczech w pełni pod własną marką
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Orlen otworzył pierwszą stację w Niemczech w pełni pod własną marką

Autor: Janusz Bębenek 2020.04.08, 13:42 2 Drukuj

Największy polski koncern paliwowy rozpoczął proces pełnego rebrandingu na zagranicznych rynkach. Przy autostradzie nr 10 w pobliżu Berlina otworzona została pierwsza w Niemczech stacja benzynowa pod samodzielną marką Orlen. Takich obiektów będzie stopniowo przybywać.

Orlen już od dłuższego czasu prowadzi działania, mające na celu zbudowanie solidnego wizerunku marki na rynkach w innych krajach Europy. Są to ruchy typowo marketingowe, jak sponsorowanie teamów i ekspozycja logo na bolidach Formuły 1, ale też praca u podstaw. Obecnie Orlen posiada w Niemczech ok. 600 stacji, prowadzonych pod marką Star, a w Czechach i na Słowacji działa pod marką Benzina. 

NAS Analytics TAG

Od listopada 2019 roku trwa stopniowy proces ujednolicania wizerunku firmy. Najpierw niemieckie stacje zmieniły nazwę na Orlen-Star a na wielu elementach ich dystrybutorów, budynków i wyposażenia wnętrza pojawiło się logo z orłem. Ostatecznie wszystkie stacje należące do Orlenu będą, podobnie jak od dawna na Litwie, sygnowane wyłącznie własną marką. 

Pierwszy taki obiekt w Niemczech otworzono właśnie przy autostradzie nr 10 w Seeberg-Ost pod Berlinem. Jest to rozbudowana stacja ze sklepem O!Shop i barem Stop Cafe, serwującym posiłki na ciepło. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę