tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tankuj bez kontaktu z kasjerem - przydatna aplikacja Orlenu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tankuj bez kontaktu z kasjerem - przydatna aplikacja Orlenu

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.16, 12:44 2 Drukuj

W okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa każdy sposób na zminimalizowanie kontaktu z innymi ludźmi jest na wagę złota. Dla motocyklistów i kierowców aut szczególnie przydatna będzie aplikacja Orlen Pay, która umożliwia zapłacenie za paliwo przez smartfona, już przy dystrybutorze. 

W tym trudnym czasie wszyscy powinniśmy sobie pomagać, a wystarczy do tego zwykłe unikanie bezpośredniego kontaktu. Wielu z nas nie jest w stanie wysiedzieć w domach i decyduje się na motocyklowe wycieczki. Jeśli jeździmy bocznymi drogami i unikamy skupisk ludzkich, motocykl jest póki co najbezpieczniejszym środkiem transportu. Ważne jednak, żeby przestawić się na tempo zupełnie spacerowe, dużo poniżej warunków i własnych umiejętności. Nie prowokujmy sytuacji niebezpiecznych, które wymagałyby angażowania służb - one i tak mają teraz co robić. Z drugiej strony, chyba nikt z nas nie chciałby trafić do szpitala w dobie epidemii. 

NAS Analytics TAG

Pewnym minusem motocykla w stosunku do samochodu jest jednak niewielki zasięg, wymagający dość częstego tankowania. Wielu pracowników stacji narzeka, że codziennie widuje tych samych klientów, którzy tankują po przysłowiowe 5 litrów. To bardzo nieodpowiedzialne. W tym okresie starajmy się zawsze tankować do pełna i pojawiać na stacji dopiero z prawie pustym zbiornikiem. Unikajmy robienia na stacji zakupów spożywczych, najlepiej też płacić kartą, żeby nie przekazywać dalej banknotów i bilonu, na których może przebywać wirus. 

Bardzo dobrym sposobem na płatność za paliwo jest wprowadzony przez Orlen już w 2018 roku system Orlen Pay. Dzięki niemu, po zeskanowaniu kodu QR z dystrybutora można zapłacić za paliwo przez smartfona, bez wchodzenia do budynku z kasami. Jak to działa? Bardzo łatwo!

Najpierw należy ściągnąć aplikację Orlen Mobile, która dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Następnie dokonujemy rejestracji, podając swoje dane oraz podpinając kartę płatniczą. Działa to identycznie jak w innych aplikacjach do płacenia, np. za bilety kolejowe. System poprosi nas o pierwszą transakcję na kilka groszy, w celu potwierdzenia prawidłowego połączenia z kontem bankowym. Po wszystkim otrzymamy potwierdzenie drogą mailową. 

Jak tankować z użyciem Orlen Mobile? Podjeżdżamy pod dystrybutor, lejemy paliwo. Następnie wyjmujemy telefon, włączamy aplikację i przechodzimy do zakładki "Płatności". Telefon przechodzi w tryb kamery i kierujemy go na kod QR umieszczony na dystrybutorze. System potwierdza dane i kwotę, po czym uruchamiamy płatność i możemy odjeżdżać. Potwierdzenie i faktura przychodzą na nasz adres e-mail. 

W dobie zagrożenia wirusem najlepiej wybrać jakiś skrajny dystrybutor i jak najszybciej załatwić sprawę. Dobrze jest również mieć ze sobą własne rękawice foliowe, przez które chwycimy pistolet z paliwem. Niestety, dziś najlepszy kontakt, to brak kontaktu. Zdrowia i szerokości!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr