tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Youtuber zatankował 4 litry na kilku stacjach. Sprawdził laboratoryjnie, ile było naprawdę w kanistrach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Youtuber zatankował 4 litry na kilku stacjach. Sprawdził laboratoryjnie, ile było naprawdę w kanistrach

Autor: Alonzo 2021.03.03, 09:54 11 Drukuj

Wbrew pozorom najwięcej wiedzy i pożytku jest z rozwiązywania prostych problemów. O ile naukowcy NASA zastanawiają się, jak wylądować łazikiem na Marsie, o tyle większość z nas na pewno chociaż raz w życiu postawiła sobie takie pytanie: dlaczego zatankowanie mojego motocykla kosztowało ostatnio aż tyle pieniędzy? O ile rozumiemy, że cena paliwa się zmienia, o tyle pojemność naszego baku powinna zawsze być taka sama. Tymczasem tankowanie "do pełna" praktycznie za każdym razem kończy się innym wskazaniem na mierniku litrów. Czy stacje benzynowe manipulują wskazaniami na dystrybutorach? Ten problem spędzał sen z powiek youtuberowi "Sprawdzam jak". Wziął 4 identyczne kanistry, pojechał na 4 stacje benzynowe w czterech różnych województwach, a następnie przy pomocy specjalnych zbiorników pomiarowych oraz przy pomocy wagi laboratoryjnej sprawdził, ile w rzeczywistości było paliwa w poszczególnych zbiornikach. Oto cały test:

NAS Analytics TAG

Wyniki eksperymentu są takie, jakie - w zasadzie - musiały być. Otóż sprzedaż paliwa jest obłożona bardzo wysokimi podatkami. Dlatego precyzja mierników przepływowych w dystrybutorach paliw musi być na najwyższym poziomie. W końcu wyznaczają one wartość, od której państwo ma bardzo duże przychody podatkowe. Oszukiwanie na ilości zatankowanego paliwa jest oszukiwaniem na podatkach, a urzędy skarbowe bardzo tego nie lubią. Wyniki pomiaru paliwa, zatankowanego na poszczególnych stacjach, były wyjątkowo zbliżone. Praktycznie przy każdym pomiarze cztery litry na dystrybutorze okazały się być czterema litrami i pod względem objętości i pod względem wagi. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Awe 04/03/2021 17:05

Tam na chamowie to normalne

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę