tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Likwidacja cen paliwa na stacjach. Zamiast ceny zobaczysz hipotetyczny koszt przejechania 100 km
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Likwidacja cen paliwa na stacjach. Zamiast ceny zobaczysz hipotetyczny koszt przejechania 100 km

Autor: Alonzo 2021.01.20, 22:45 17 Drukuj

Rażą Cię wysokie ceny paliwa na stacjach. Urzędnicy mają na to pomysł. Ukryją ceny, i zamiast kosztów będziesz tylko widział to, jak daleko na tym paliwie zajedziesz.

Pod koniec roku wszedł przepis, nakazujący nowe oznaczenia na stacjach paliw. Zamiast ceny paliwa, którą możesz na dystrybutorze zobaczyć teraz, dostaniesz szacunkowe informacje o koszcie przejechania stu kilometrów. Chodzi o to, aby skłonić kierowców do kupowania tańszych pojazdów. Urzędnicy wierzą, że widząc niższy koszt przejechania stu kilometrów, będziesz miał większą motywację, aby kupić bardziej oszczędnych motocykl lub samochód.

NAS Analytics TAG

Nie wiadomo, na jakiej podstawie stacja paliw ma szacować koszt przejechania stu kilometrów danym pojazdem. Jak wiemy, zasięg zależy od stylu jazdy. Oczywiście zależy też od rodzaju pojazdu. O ile można zbudować bazę danych pojazdów i następnie w jakiś sposób ustalać, jakiej marki i modelu jest dany motocykl, o tyle nie sposób przewidzieć, jak kierowca będzie obchodził się z manetką gazu po upuszczeniu stacji. Dlatego szacunki kosztów przejechania 100 kilometrów mogą być bardzo nieprecyzyjne. To będzie podważało zaufanie do tych informacji i spowoduje porażkę całej akcji. Co więcej, nowoczesne pojazdy, w tym motocykle, pokazują już zużycie paliwa. Więc taka nie prawdziwa, a jedynie szacunkowa informacja o kosztach przejechania 100 kilometrów wydaje się zbędna. Niemniej autor pomysłu na przepis wykazał się wielką kreatywnością. Nowe regulacje już obowiązują od 7 grudnia 2020 i stacje teoretycznie powinny zacząć się do nich stosować. Jak to zrobią, nie wiadomo.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 9
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr