tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stało się faktem! Robert Kubica będzie się ścigał w serii DTM
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stało się faktem! Robert Kubica będzie się ścigał w serii DTM

Autor: Marzena Chrostek 2020.02.14, 13:55 Drukuj

Podczas czwartkowej konferencji z udziałem m.in. Roberta Kubicy, PKN Orlen poinformował że Robert Kubica w 2020 r będzie się ścigał w serii DTM w polskim zespole.

Polski Koncern Naftowy Orlen we współpracy z BMW Motorsport stworzył zespół Orlen Team Art. Kubica, rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing Orlen, będzie łączył pracę kierowcy rozwojowego i w ekipie Formuły 1 z rywalizacją w DTM. Niemiecka seria jest jedną z najbardziej prestiżowych w Europie.
Robert Kubica: od dawna myślałem o startach w tej serii, podczas testów od razu poczułem się w samochodzie komfortowo i pewnie, co jest kluczowe. R- DTM ma bardzo wysoki poziom techniczny i sportowy, chce jechać szybciej i pokonywać kolejne limity.

NAS Analytics TAG

Polak będzie kierowcą w nowo utworzonym zespole Orlen Team Art. Samochody dostarczać będzie Art Grand Prix. Kubica siądzie za kierownicą BMW M4 DTM o mocy ponad 600 koni mechanicznych. Podczas konferencji auto nie zostało zaprezentowane, jednak domyślamy się, że dominującymi kolorami pojazdu będą biały i czerwony, z logo PKN Orlen. - Cieszę się, że będę miał okazję ścigać się w biało-czerwonych barwach i reprezentować Orlen Team na kultowych torach w Europie. Jestem pewien że nie zawiodę. Liczę też na wsparcie polskich kibiców - mówił Kubica.
Sezon DTM to z dziesięć rund. Pierwsza startuje w kwietniu, ostatnia w październiku. Formuła 1 to 21 rund. Pierwsza Grand Prix Austrii, ostatnia Abu Zabi w listopadzie. Będą trzy weekendy, gdy rywalizacja w obu seriach na siebie najdzie. Będzie to do Kubicy duże wyzwanie logistyczne.

Priorytetem jest DTM - opowiada Kubica. Czeka go dziesięć startów w tej serii oraz obecność podczas 18 weekendów Formule 1. Zapewnia, że gdyby były problemy w Alfa Romeo Racing Team, zmienia się priorytety. W międzyczasie na Kubicę czekają testy i praca w symulatorach obu serii. Przedsezonowe próby F1 odbędą się w Barcelonie w dniach 19-21 lutego i 26-28 lutego. Natomiast od 16 do 18 marca odbędą się testy DTM na Monzy we Włoszech.

Największym trudem była kwestią połączenia pracy dla dwóch innych zespołów oraz dwóch marek na profesjonalnym i najwyższym poziomie. Najtrudniejsze się udało. Nikt nie mówił że będzie łatwo, do ścigania też nikt nie musiał mnie namawiać. Moja pasja mnie nakręca i daje nadzieję, to będzie trudny i bardzo pracowity czas, ale wierzę w to, że na koniec roku będę usatysfakcjonowany i nie zawiodę moich kibiców.

Choć jeśli ktoś myśli, że będę wygrywał w nowej dla mnie serii, to może się mylić. Oczywiście będę robił wszystko, żeby wygrać, ale to dla mnie nowa seria i bardzo wysoki poziom. W stawce na razie jest kilkanaście aut. Ze ścigania wycofał się Mercedes i Aston Martin. Poza BMW i Audi w rywalizacji mają wziąć udział zespoły prywatne, takie jak Orlen Team Art. Szacuje się, że sezon w DTM może kosztować firmę z Płocka od trzech do sześciu mln euro. Polski koncern nie poinformował o kwocie, jaką zainwestował w nowy projekt. Na razie nie wiadomo też, ile samochodów wystawi polski zespół.

Życzymy Robertowi sukcesów w wyścigach serii DTM !

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę