tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz wychodzenia z domu. Motocyklem tylko do pracy, na zakupy i do apteki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz wychodzenia z domu. Motocyklem tylko do pracy, na zakupy i do apteki

Autor: Barry 2020.03.24, 14:01 41 Drukuj

Rząd zaostrza zasady narodowej kwarantanny. Od jutra w życie wchodzi całkowity zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem spraw życiowo koniecznych. Wyjątki będą stanowić wyjście do pracy, na zakupy do sklepu spożywczego i do apteki.

Nowe zasady oznaczają, że przejażdżka motocyklem, wycieczka rowerowa, wyjście na spacer do parku, czy do lasu, od jutra będą surowo zabronione. Podobnie wyjścia z domu pod innymi pretekstami, nie licząc tych poważnie uzasadnionych, jak wspomniane we wstępie dojazd do pracy, zakupy leków, czy żywności. Oczywiście za uzasadnioną przyczynę uznaje się również wyjście z psem.

NAS Analytics TAG

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jakie będą grozić kary za nieprzestrzeganie zakazu. Wiemy jednak, że dodatkowo pojawią się pewne ograniczenia w korzystaniu z komunikacji publicznej. Wciąż aktualny pozostaje również apel, że jeśli już musimy wyjść z domu, to najlepiej nie korzystać z komunikacji zbiorowej, tylko pojechać samochodem lub motocyklem.

Siedzenia w domu nie ułatwia coraz ładniejsza pogoda. Dziś od rana cała Polska jest skąpana w słońcu. Wprawdzie jest jeszcze bardzo rześko, w nocy występują przymrozki, ale każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej. W weekend ma być nawet 16 st. C. Niestety, w obecnej sytuacji jedynymi uzasadnionymi przypadkami jazdy na motocyklu pozostaje dojazd do pracy, sklepu spożywczego i apteki.

Jeśli już musicie wyjść z domu i jedziecie gdzieś motocyklem, pamiętajcie o podstawowych zasadach dotyczących pierwszych wyjazdów w sezonie oraz zasadach bezpieczeństwa w czasach pandemii

źródło: portal gov.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 18
Poka wszystkie komentarze
Autor: zz 25/03/2020 09:45

I tak trzyma!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr