tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz wychodzenia z domu. Motocyklem tylko do pracy, na zakupy i do apteki
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz wychodzenia z domu. Motocyklem tylko do pracy, na zakupy i do apteki

Autor: Barry 2020.03.24, 14:01 41 Drukuj

Rząd zaostrza zasady narodowej kwarantanny. Od jutra w życie wchodzi całkowity zakaz wychodzenia z domu za wyjątkiem spraw życiowo koniecznych. Wyjątki będą stanowić wyjście do pracy, na zakupy do sklepu spożywczego i do apteki.

Nowe zasady oznaczają, że przejażdżka motocyklem, wycieczka rowerowa, wyjście na spacer do parku, czy do lasu, od jutra będą surowo zabronione. Podobnie wyjścia z domu pod innymi pretekstami, nie licząc tych poważnie uzasadnionych, jak wspomniane we wstępie dojazd do pracy, zakupy leków, czy żywności. Oczywiście za uzasadnioną przyczynę uznaje się również wyjście z psem.

NAS Analytics TAG

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jakie będą grozić kary za nieprzestrzeganie zakazu. Wiemy jednak, że dodatkowo pojawią się pewne ograniczenia w korzystaniu z komunikacji publicznej. Wciąż aktualny pozostaje również apel, że jeśli już musimy wyjść z domu, to najlepiej nie korzystać z komunikacji zbiorowej, tylko pojechać samochodem lub motocyklem.

Siedzenia w domu nie ułatwia coraz ładniejsza pogoda. Dziś od rana cała Polska jest skąpana w słońcu. Wprawdzie jest jeszcze bardzo rześko, w nocy występują przymrozki, ale każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej. W weekend ma być nawet 16 st. C. Niestety, w obecnej sytuacji jedynymi uzasadnionymi przypadkami jazdy na motocyklu pozostaje dojazd do pracy, sklepu spożywczego i apteki.

Jeśli już musicie wyjść z domu i jedziecie gdzieś motocyklem, pamiętajcie o podstawowych zasadach dotyczących pierwszych wyjazdów w sezonie oraz zasadach bezpieczeństwa w czasach pandemii

źródło: portal gov.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 18
Poka wszystkie komentarze
Autor: zz 25/03/2020 09:45

I tak trzyma!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr