tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Po epidemii koronawirusa większość Chińczyków wybiera własne pojazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Po epidemii koronawirusa większość Chińczyków wybiera własne pojazdy

Autor: Raff 2020.03.23, 10:55 4 Drukuj

Dwukrotnie wzrosła liczba osób, które decydują się porzucić transport publiczny na rzecz własnego pojazdu. Połowa badanych planuje kupić samochód, a ponad trzy czwarte zadeklarowało, że zrobi to przez internet. Takie są wyniki badań wśród Chińczyków po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.

Każdego dnia do pracy dojeżdża kilkaset milionów Chińczyków. Jeszcze kilka miesięcy temu badania wskazywały, że ponad połowa ankietowanych korzysta z transportu publicznego. Ten trend uległ całkowitemu załamaniu. Kryzys związany z epidemią koronawirusa uświadomił ryzyko związane z korzystaniem ze zbiorowej komunikacji. W efekcie dziś chęć korzystania z metra czy autobusu deklaruje zaledwie jedna czwarta pytanych.

NAS Analytics TAG

Większość respondentów - 66 proc. - zamierza korzystać z własnych pojazdów - przed wybuchem epidemii było to 34 proc. Wśród osób, które nie posiadają własnego pojazdu, także 66 proc. zadeklarowało jego zakup w najbliższym czasie. Co ciekawsze, w tej grupie aż 79 proc. badanych jako formę zakupu pojazdu wskazało transakcję online.

Zachowanie bezpiecznego dystansu od innych ludzi może na długo stać się nawykiem także w Europie. Kiedy przekonamy się, że dojazdy komunikacją zbiorową, choć tańsze, mogą przełożyć się na ryzyko utraty zdrowia, zaczniemy łaskawszym okiem patrzeć na własny środek transportu. W miastach użytkowanie samochodu może skończyć jednak się totalnym paraliżem komunikacyjnym. Jako alternatywę warto więc wybrać motocykl lub skuter.

źródło: ipsos.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę