tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Po epidemii koronawirusa większość Chińczyków wybiera własne pojazdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Po epidemii koronawirusa większość Chińczyków wybiera własne pojazdy

Autor: Raff 2020.03.23, 10:55 4 Drukuj

Dwukrotnie wzrosła liczba osób, które decydują się porzucić transport publiczny na rzecz własnego pojazdu. Połowa badanych planuje kupić samochód, a ponad trzy czwarte zadeklarowało, że zrobi to przez internet. Takie są wyniki badań wśród Chińczyków po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.

Każdego dnia do pracy dojeżdża kilkaset milionów Chińczyków. Jeszcze kilka miesięcy temu badania wskazywały, że ponad połowa ankietowanych korzysta z transportu publicznego. Ten trend uległ całkowitemu załamaniu. Kryzys związany z epidemią koronawirusa uświadomił ryzyko związane z korzystaniem ze zbiorowej komunikacji. W efekcie dziś chęć korzystania z metra czy autobusu deklaruje zaledwie jedna czwarta pytanych.

NAS Analytics TAG

Większość respondentów - 66 proc. - zamierza korzystać z własnych pojazdów - przed wybuchem epidemii było to 34 proc. Wśród osób, które nie posiadają własnego pojazdu, także 66 proc. zadeklarowało jego zakup w najbliższym czasie. Co ciekawsze, w tej grupie aż 79 proc. badanych jako formę zakupu pojazdu wskazało transakcję online.

Zachowanie bezpiecznego dystansu od innych ludzi może na długo stać się nawykiem także w Europie. Kiedy przekonamy się, że dojazdy komunikacją zbiorową, choć tańsze, mogą przełożyć się na ryzyko utraty zdrowia, zaczniemy łaskawszym okiem patrzeć na własny środek transportu. W miastach użytkowanie samochodu może skończyć jednak się totalnym paraliżem komunikacyjnym. Jako alternatywę warto więc wybrać motocykl lub skuter.

źródło: ipsos.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę