tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi oraz inni zawodnicy wspieraj woskie szpitale w walce z epidemi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Valentino Rossi oraz inni zawodnicy wspieraj woskie szpitale w walce z epidemi

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.20, 09:31 Drukuj

Szalejąca epidemia koronawirusa doprowadziła już niemal do zapaści włoskiego systemu ochrony zdrowia. Na pomoc niedofinansowanym szpitalom ruszyli również znani zawodnicy motocyklowi, w tym Valentino Rossi.

Choć epidemia COVID-19 wyszła z Chin, to w tym momencie Włochy są krajem najmocniej dotkniętym jej skutkami. Zmarło tam już około 3,5 tysiąca osób, a pracownicy systemu ochrony zdrowia są ekstremalnie przeciążeni pracą. Włoskie szpitale są niestety również mocno niedofinansowane.

NAS Analytics TAG

Do akcji pomocy włączyli się również włoscy zawodnicy. Valentino Rossi wraz z grupą przedsiębiorców z jego rodzinnego regionu Marche dofinansowali znaczną kwotą zakup respiratorów dla szpitala Marche Nord, w którym przez lata VR46 leczył wiele swoich kontuzji. Dokładnej sumy nie ujawniono, ale biorąc pod uwagę podobne akcje innych sportowców, są to kwoty wielocyfrowe. 

Podobnie zachował się Pecco Bagnaia, który wsparł oddział chorób płuc szpitala w Turynie. Na profilach wielu innych zawodników MotoGP pojawiły się wezwania do pozostania w domu. Materiały te opatrzone są hasztagiem #StayAtHome. Z kolei fundacja im. Marco Simoncellego SIC56 uruchomiła publiczną zbiórkę na rzecz szpitala Infermi w Rimini. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr