tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem podczas kwarantanny. Minister zdrowia odpowiada
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem podczas kwarantanny. Minister zdrowia odpowiada

Autor: Janusz Bębenek 2020.03.26, 08:56 25 Drukuj

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w wywiadzie dla wp.pl odniósł się do tego, czy w najbliższym czasie rekreacyjna jazda motocyklem jest dopuszczalna. W jego opinii nie można jej porównać ze służącą naszemu zdrowiu jazdą na rowerze i powinniśmy z niej zrezygnować, jeśli ma służyć tylko rekreacji.

Od wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu bez potrzeby, który ma potrwać do 11 kwietnia, nie milkną wśród motocyklistów spory o to, czy jazdę motocyklem można traktować tak samo jak dopuszczalny w tych warunkach spacer lub jazdę na rowerze. W najnowszym wywiadzie dla wp.pl do sprawy odniósł się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i jest to pierwsza wypowiedź przedstawiciela władz, w której bezpośrednio pada temat motocykli.

NAS Analytics TAG

Zapytano go najpierw, czy w najbliższych dniach można samotnie jeździć rowerem. Wiceminister odpowiedział:

Jak najbardziej tak. Tutaj mówimy o tej aktywności fizycznej, która jest wręcz zalecana przez lekarzy. Tak samo jak bieganie. Jazda na rowerze indywidualnie, bez kontaktu z innymi rowerzystami, bez gromadzenia się (...) żeby utrzymać się w dobrej formie, jak najbardziej na taką przejażdżkę rowerową można się wybrać. 

W dalszej części wywiadu odniósł się również do motocykli:

Jeżeli chodzi o porównanie między rowerem i motocyklem, o tę różnicę, to wydaje się ona dość oczywista. Rower napędzamy siłą własnych mięśni, to jest aktywność fizyczna, która w sytuacji gdy (przez większość czasu, red.) nie wychodzimy z domu na pewno nam nie zaszkodzi. Natomiast w przypadku motocykla to czysta przyjemność, rekreacja, coś z czego niestety teraz możemy i powinniśmy zrezygnować. 

Całość wywiadu z wiceministrem Cieszyńskim możecie zobaczyć na wideo.wp.pl

Cóż, rozumiejąc powagę sytuacji nie możemy oprzeć się wrażeniu, że wiceminister nigdy nie jeździł motocyklem i ma na ten temat błędne wyobrażenie. Wysiłek fizyczny w porównaniu z prowadzeniem auta jest o wiele większy, a w czasie jazdy offroadowej wręcz porównywalny lub większy, niż w czasie jazdy rowerem. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę