tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem jak spacer. Policja ma dla nas dobre wiadomoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem jak spacer. Policja ma dla nas dobre wiadomoci

Autor: Barry 2020.03.28, 10:48 32 Drukuj

W środowisku motocyklowym zawrzało po ostatnich doniesieniach i wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się. Każdy na swój sposób interpretował nowe zalecenia i nakazy rządu, a przysłowiowym kijem w mrowisku okazała się wypowiedz wiceministra zdrowia. Tym razem wszelkie wątpliwości rozwiewa przedstawiciel Policji.

Burza rozpętała się po zaostrzeniu przez rząd narodowej kwarantanny i wprowadzeniu nowych ograniczeń we wtorek 24 marca. Wokół tego tematu powstało bardzo wiele pytań i niejasności.

NAS Analytics TAG

Chwilę później usłyszeliśmy wypowiedź wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego w wywiadzie dla portalu wp.pl. Wiceminister powiedział, że rekreacyjnej przejażdżki motocyklem nie możemy porównywać ze służącą naszemu zdrowiu jazdą na rowerze i w najbliższym czasie należy z niej rezygnować.

Mielibyśmy korzystać z motocykli wyłącznie jako ze środków transportu w drodze do pracy, czy apteki, ale nie jako narzędzia do spędzania wolnego czasu. W motocyklowym środowisku po tej wypowiedzi zawrzało. W komentarzach na facebooku niektórzy motocykliści deklarowali zrozumienie dla sytuacji i próbowali nawet przekonać innych do słuszności słów ministra, jednak zdecydowana większość nie kryła oburzenia.

Kojące słowa usłyszeliśmy w piątek 27 marca na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Podkomisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie w udzielonym wywiadzie powiedział, że wycieczkę motocyklową możemy traktować jak spacer i nie grozi ona konsekwencjami, tj. karą za niestosowanie się do zaleceń rządu. Podkomisarz dodał jednak, aby jeździć samemu, całkowicie zrezygnować z wyjazdów grupowych, a także nie zatrzymywać się w skupiskach ludzi.

My apelujemy dodatkowo o ostrożną jazdę, by ograniczyć ryzyko do minimum i w tym trudnym czasie nie przysparzać służbie zdrowia dodatkowej pracy. Przypominamy też o zasadach bezpieczeństwa i higieny podczas tankowania (jednorazowe rękawiczki, odpowiedni odstęp od innych osób, płatności zbliżeniowe lub za pośrednictwem aplikacji).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 15
Poka wszystkie komentarze
Autor: zz 30/03/2020 11:29

wesoe jest ycie oszooma...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr