tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe zasady kontroli policyjnych w czasie pandemii koronawirusa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe zasady kontroli policyjnych w czasie pandemii koronawirusa

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.27, 11:37 Drukuj

Polska drogówka zmieniła procedury kontroli pojazdów i kierowców pod kątem zagrożenia koronawirusem. Wbrew wcześniejszym opiniom kontrole te nie będą ani rzadsze, ani łagodniejsze. Wprowadzono za to szereg nowych zasad bezpieczeństwa. 

Okazuje się, że nawet w okresie powszechnego zagrożenia epidemicznego, polscy kierowcy potrafią używać perfidno-żałosnych środków i argumentów w czasie kontroli drogowej. Dotyczy to zwłaszcza sprawdzania stanu trzeźwości. Wielu z nich straszy policjantów, że są zarażeni koronawirusem. Inni próbują tłumaczyć obecność alkoholu w organizmie stosowaniem płynu do dezynfekcji. 

NAS Analytics TAG

Nadkomisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji zapewnił, że kontroli na drogach będzie tyle samo i będą równie drobiazgowe, co do tej pory. Jednocześnie do wszystkich policjantów trafiły nowe wytyczne, co do sposobu ich przeprowadzania. Chodzi przede wszystkim o zachowanie maksymalnych środków bezpieczeństwa przeciw zakażeniu koronawirusem.

Zatrzymani do kontroli kierowcy aut będą proszeni o pozostanie w pojeździe i tylko minimalne uchylenie szyby. Dokumenty będzie można pokazać policjantom przez szybę. Jeśli zajdzie jednak potrzeba wzięcia ich do ręki, funkcjonariusze będą musieli użyć płynu odkażającego i rękawiczek ochronnych. Kontrole trzeźwości będą tak jak do tej pory wykonywane przy pomocy jednorazowych ustników, a policjanci mają szczególnie zadbać o to, by nie dotykać ich bezpośrednio w czasie rozpakowywania i montażu w alkomacie.

Jeśli dojdzie do kontaktu funkcjonariuszy z osobą zarażoną koronawirusem, dalsze procedury wykonywane są zgodnie z wytycznymi  Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednocześnie policja przypomina, że w czasie stosowania na skórę płynów odkażających na bazie alkoholu nie ma możliwości przeniknięcia tej substancji do organizmu w taki sposób, który dałby wynik w czasie kontroli trzeźwości. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr