tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Propozycja czasowego zmniejszenia limitów prędkości, aby zmniejszyć obciążenie szpitali
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Propozycja czasowego zmniejszenia limitów prędkości, aby zmniejszyć obciążenie szpitali

Autor: Janusz Bębenek 2020.03.16, 14:15 2 Drukuj

W Niemczech pojawiła się obywatelska petycja w sprawie czasowego, jednolitego w całym kraju obniżenia limitów prędkości. Celem tych działań jest zmniejszenie liczby wypadków, a tym samym pozostawienie większych zasobów systemu ochrony zdrowia dla pacjentów chorych na COVID-19. 

Szalejący koronawirus dotyka nie tylko zdrowia publicznego, ale również kondycji gospodarek poszczególnych krajów oraz ich prawodawstwa. Jednym z dość niespodziewanych efektów obecnej epidemii jest petycja, która pojawiła się w niemieckich mediach. Jej autorzy apelują o czasowe wprowadzenie na terenie całych Niemiec jednolitych, obniżonych limitów prędkości - 30 km/h w obszarze zabudowanym, 70 km/h poza tym obszarem oraz 100 km/h na autostradach. 

NAS Analytics TAG

Zwraca się uwagę, że u naszego zachodniego sąsiada w wypadkach drogowych zostaje rannych ok. 60 tysięcy osób rocznie. Trafiają one do szpitali, które obecnie i tak są mocno obciążone pracą przy obsłudze epidemii koronawirusa. Oprócz angażowania personelu medycznego, ranni sami mogą się zakazić lub przenieść wirusa na teren szpitala, jeśli mieli go wcześniej. 

Zdaniem autorów petycji, zmniejszenie liczby rannych jest w tym momencie bardzo potrzebne niemieckiemu systemowi ochrony zdrowia. Najskuteczniejszym środkiem do tego celu jest według nich masowe ograniczenie limitów prędkości pojazdów. Organizatorzy akcji zaplanowali ją na 8 tygodni, w czasie których chcą zebrać 50 tysięcy podpisów. Jest to dosyć prawdopodobne, ponieważ w tej chwili petycję podpisuje kilkaset osób dziennie. 

Źródło: moto.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:xxx 17/03/2020 12:06

Ja zwiększam limity...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę