tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mniej pobić, kradzieży i aktów wandalizmu. Koronawirus przynosi pozytywne efekty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mniej pobić, kradzieży i aktów wandalizmu. Koronawirus przynosi pozytywne efekty

Autor: Raff 2020.03.25, 11:05 1 Drukuj

Policja zauważa ogromny spadek liczby przestępstw. Mniej ludzi na ulicach oznacza także mniej wypadków. To zdecydowanie dobra strona ograniczeń związanych z epidemią CoViD-19.

Niedawno pisaliśmy o apelu, jaki polska policja wystosowała do wszelkiej maści rzezimieszków, szubrawców i innych osób parających się przestępczym rzemiosłem. Stróżowie prawa apelowali, by w tym trudnym czasie powstrzymać się od czynów niegodziwych i haniebnych.

NAS Analytics TAG

Okazuje się, że apele, choć pozornie żartobliwe, odnoszą niezwykły skutek. Jak przeczytaliśmy w Gazecie Krakowskiej, wskaźniki przestępczości poleciały pod Wawelem na łeb, na szyję. Podobnie stało się zresztą ze statystykami wypadków drogowych.

Przytoczone przez Gazetę Krakowską policyjne dane mówią, że w okresie ograniczeń spowodowanych epidemią nie odnotowano żadnej bójki, ani pobicia. W tym samym okresie ubiegłego roku zdarzeń takich było pięć. Czas kwarantanny nie sprzyja także kradzieżom - było ich tylko 15, w porównaniu do 83 w analogicznym czasie roku ubiegłego. Również wandale stosują się do ograniczeń - liczba tak zwanych aktów wandalizmu spadła z 31 do 9.

Ze względu na ograniczony ruch pojazdów, mocno spadła także w Krakowie liczba wypadków i kolizji. W ubiegłym roku, między 16 i 22 marca było 16 wypadków i 177 kolizji. W tym roku zanotowano tylko dwa wypadki, zaś kolizji 73.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę