tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ostrzał z wieżyczki. Francuzi testują straszliwą broń na piratów drogowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ostrzał z wieżyczki. Francuzi testują straszliwą broń na piratów drogowych

Autor: Raff 2018.03.03, 10:21 2 Drukuj

Fotoradar wieżowy to nowy pomysł francuskich władz na walkę z plagą wykroczeń drogowych. Urządzenie może jednorazowo kontrolować 32 pojazdy na 8 pasach ruchu.

Pierwsze tego typu urządzenie zamontowano w Marsylii na początku lutego. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, w różnych częściach Francji jeszcze w tym roku pojawi się prawie 500 takich urządzeń.

NAS Analytics TAG

Mesta Fusion, bo tak brzmi nazwa złowrogiego radaru, potrafi jednocześnie śledzić i nagrywać 32 pojazdy na 8 pasach ruchu. Algorytmy stosowane w urządzeniu pozwalają na pomiar prędkości, wykrywanie nieprawidłowego wyprzedzania, niezapięcia pasów bezpieczeństwa, używania telefonu czy ignorowania sygnalizacji świetlnej.

Radar wieżowy przystosowany jest zarówno do pracy na autostradach, jak i w miastach. Zainstalowane oprogramowanie pozwala na filmowanie w 4K i robienie zdjęć pojazdom poruszającym się nawet 300 km/h. Co ważne - urządzenie natychmiast po zarejestrowaniu wykroczenia wysyła dane do centrum monitoringu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę