tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jedziesz na wakacje do Francji? Pamiętaj o nowych limitach prędkości!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jedziesz na wakacje do Francji? Pamiętaj o nowych limitach prędkości!

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.15, 15:57 Drukuj

Od 1 lipca wchodzi we Francji w życie nowy limit prędkości na drogach jednojezdniowych poza obszarem zabudowanym. Zamiast 90, pojedziemy tam 80 km/h. Zmiana, której głównym celem jest zmniejszenie ofiar wypadków, wywołała ostre protesty francuskich kierowców. Rząd jest jednak nieugięty.

Autorem projektu nowego ograniczenia prędkości poza obszarem zabudowanym jest sam premier Edouard Philippe. W 2016 roku na tego typu drogach jednojezdniowych zginęło 55% ogólnej liczby ofiar wypadków, łącznie 1911 osób. Specjaliści od bezpieczeństwa ruchu drogowego zakładają, że zmniejszenie prędkości maksymalnej z 90 do 80 km/h pozwoli uratować 300-400 istnień ludzkich rocznie.

Innego zdania są francuscy kierowcy, zrzeszeni w stowarzyszeniu "40 milions d’automobilistes". Według nich nowe przepisy nie przyniosą wcale spadku liczby śmiertelnych wypadków, będą za to znakomitym sposobem na załatanie ubytków w państwowym budżecie. Działacze stowarzyszenia, jako główną przyczynę tragicznych zdarzeń, podają brak koncentracji i wpływ alkoholu u sprawców. Zebrano ponad 600 tysięcy podpisów pod anulowaniem zmian, nie przyniosło to jednak rezultatu.

Premier Edouard Philippe twierdzi, że nie cofnie się ani o krok i jest gotów ponieść polityczną cenę za niepopularną reformę. Policja ma być bezwzględna i karać surowymi mandatami za nieprzestrzeganie nowych przepisów.

Pozostałe ograniczenia, czyli 130 km/h na autostradach i 50 km/h w obszarze zabudowanym, pozostają we Francji bez zmian. Warto zakodować sobie te wartości, wybierając się do tego kraju na motocyklowy urlop.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę