tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Masz motocykl? Płać! Kolejne francuskie miasta wprowadzają opłaty parkingowe dla jednośladów

Masz motocykl? Płać! Kolejne francuskie miasta wprowadzają opłaty parkingowe dla jednośladów

Autor: Raff 2018.04.04, 12:40 2 Drukuj

Opłaty za parkowanie motocykli wprowadzone zostały w niektórych francuskich miastach. To kolejny przepis ograniczający swobody tamtejszych motocyklistów. Trwają protesty.

Francuskie władze znane są z niechęci do motocyklistów. Tamtejsi bikerzy muszą wozić kamizelki odblaskowe i alkomat, a starsze jednoślady nie wjadą do centrum Paryża. Te zaś, które wjadą słono zapłacą za parkowanie.

Pomysł z opłatami za parkowanie dla motocykli jest ewenementem na skalę światową - Francja jest jednym z niewielu krajów, gdzie motocykliści mają taki obowiązek. Okazuje się jednak, że kolejne miasta chcą, by kierowcy jednośladów płacili za parkowanie. Do Paryża dołączają Vincennes i Charenton.

Koszty, jakie trzeba ponieść za zajęcie miejsca parkingowego nie należą do tanich - kwota wynosi około 0,80 euro (3,20 zł) za godzinę. W kolejce do wprowadzenia opłat czekają kolejne miasta. Największa francuska organizacja motocyklowa - Stowarzyszenie Wkurzonych Motocyklistów organizuje protesty w miastach, które wprowadzają opłaty.

Francja jest największym europejskim rynkiem jednośladów. W ubiegłym roku sprzedano tam 162 808 nowych  motocykli i 107 322 skutery.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę