tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Masz motocykl? Płać! Kolejne francuskie miasta wprowadzają opłaty parkingowe dla jednośladów Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Masz motocykl? Płać! Kolejne francuskie miasta wprowadzają opłaty parkingowe dla jednośladów

Autor: Raff 2018.04.04, 12:40 2 Drukuj

Opłaty za parkowanie motocykli wprowadzone zostały w niektórych francuskich miastach. To kolejny przepis ograniczający swobody tamtejszych motocyklistów. Trwają protesty.

Francuskie władze znane są z niechęci do motocyklistów. Tamtejsi bikerzy muszą wozić kamizelki odblaskowe i alkomat, a starsze jednoślady nie wjadą do centrum Paryża. Te zaś, które wjadą słono zapłacą za parkowanie.

NAS Analytics TAG

Pomysł z opłatami za parkowanie dla motocykli jest ewenementem na skalę światową - Francja jest jednym z niewielu krajów, gdzie motocykliści mają taki obowiązek. Okazuje się jednak, że kolejne miasta chcą, by kierowcy jednośladów płacili za parkowanie. Do Paryża dołączają Vincennes i Charenton.

Koszty, jakie trzeba ponieść za zajęcie miejsca parkingowego nie należą do tanich - kwota wynosi około 0,80 euro (3,20 zł) za godzinę. W kolejce do wprowadzenia opłat czekają kolejne miasta. Największa francuska organizacja motocyklowa - Stowarzyszenie Wkurzonych Motocyklistów organizuje protesty w miastach, które wprowadzają opłaty.

Francja jest największym europejskim rynkiem jednośladów. W ubiegłym roku sprzedano tam 162 808 nowych  motocykli i 107 322 skutery.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę