tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz wjazdu dla starszych motocykli w Paryu podtrzymany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zakaz wjazdu dla starszych motocykli w Paryu podtrzymany

Autor: Beavis 2015.02.11, 10:46 9 Drukuj

Mimo protestów ze strony motocyklistów, w tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano harmonogram implementacji nowych przepisów, które ograniczą ruch motocykli w Paryżu.

W połowie stycznia informowaliśmy o tym, że Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, chce wprowadzić "ograniczenia wiekowe" dla pojazdów jeżdżących po Paryżu. Mimo protestów ze strony motocyklistów, w tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano harmonogram implementacji nowych przepisów. Uchwała regulująca transport w Paryżu ma na celu ograniczenie ogromnego zanieczyszczenia powietrza, kilkukrotnie przekraczającego dopuszczalne normy. Całkowity zakaz wjazdu będzie dotyczył:

NAS Analytics TAG
  • samochodów osobowych zarejestrowanych przed 31 grudnia 1996 roku,
  • VAN-ów i lekkich busów zarejestrowanych przed 30 września 1997 roku,
  • autobusów i ciężarówek zarejestrowanych przed 30 września 2001 roku,
  • zmotoryzowanych jednośladów sprzed 2000 roku,

Jeszcze w lipcu tego roku pierwsze zakazy dotkną właścicieli VAN-ów, samochodów dostawczych i busów. Do lipca 2016 w Paryżu nie będzie można przemieszczać się motocyklami wyprodukowanymi przed 2000 rokiem. Dalsze restrykcje będą wprowadzane w kolejnych latach. Zakłada się, że do 2020 roku w Paryżu nie będzie można przemieszczać się np. samochodem osobowym z silnikiem o zapłonie samoczynnym wyprodukowanym przed 2011 rokiem. Wszystkie zakazy mają obowiązywać pomiędzy 8:00, a 20:00. 

Jak podaje portal autoevolution, zmiany w przepisach mogą dotknąć co siódmego motocyklistę i odbiją się głównie na mniej zamożnych. Miasto zakłada dopłatę w wysokości 500 euro dla osób chcących zmienić swój środek transportu na elektryczny pojazd, ale nie oszukujmy się - 500 euro w kontekście astronomicznych cen elektrycznych motocykli, skuterów i samochodów to co najwyżej smutny żart. Jedynym sensownym rozwiązaniem mogą być usługi abonamentowe, o których pisaliśmy szerzej kilka tygodni temu

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: suzuki fan 11/02/2015 12:06

chyba ty

Odpowiedz
Autor: skot 11/02/2015 13:24

gruba riposta

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr