tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakaz wjazdu dla starszych motocykli w Paryżu podtrzymany NAS Analytics TAG
2019 11 03 KTM EXC Zestaw Bonusowy 2020 billboard
NAS Analytics TAG

Zakaz wjazdu dla starszych motocykli w Paryżu podtrzymany

Autor: Beavis 2015.02.11, 10:46 9 Drukuj

Mimo protestów ze strony motocyklistów, w tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano harmonogram implementacji nowych przepisów, które ograniczą ruch motocykli w Paryżu.

W połowie stycznia informowaliśmy o tym, że Anne Hidalgo, burmistrz Paryża, chce wprowadzić "ograniczenia wiekowe" dla pojazdów jeżdżących po Paryżu. Mimo protestów ze strony motocyklistów, w tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano harmonogram implementacji nowych przepisów. Uchwała regulująca transport w Paryżu ma na celu ograniczenie ogromnego zanieczyszczenia powietrza, kilkukrotnie przekraczającego dopuszczalne normy. Całkowity zakaz wjazdu będzie dotyczył:

NAS Analytics TAG
  • samochodów osobowych zarejestrowanych przed 31 grudnia 1996 roku,
  • VAN-ów i lekkich busów zarejestrowanych przed 30 września 1997 roku,
  • autobusów i ciężarówek zarejestrowanych przed 30 września 2001 roku,
  • zmotoryzowanych jednośladów sprzed 2000 roku,

Jeszcze w lipcu tego roku pierwsze zakazy dotkną właścicieli VAN-ów, samochodów dostawczych i busów. Do lipca 2016 w Paryżu nie będzie można przemieszczać się motocyklami wyprodukowanymi przed 2000 rokiem. Dalsze restrykcje będą wprowadzane w kolejnych latach. Zakłada się, że do 2020 roku w Paryżu nie będzie można przemieszczać się np. samochodem osobowym z silnikiem o zapłonie samoczynnym wyprodukowanym przed 2011 rokiem. Wszystkie zakazy mają obowiązywać pomiędzy 8:00, a 20:00. 

Jak podaje portal autoevolution, zmiany w przepisach mogą dotknąć co siódmego motocyklistę i odbiją się głównie na mniej zamożnych. Miasto zakłada dopłatę w wysokości 500 euro dla osób chcących zmienić swój środek transportu na elektryczny pojazd, ale nie oszukujmy się - 500 euro w kontekście astronomicznych cen elektrycznych motocykli, skuterów i samochodów to co najwyżej smutny żart. Jedynym sensownym rozwiązaniem mogą być usługi abonamentowe, o których pisaliśmy szerzej kilka tygodni temu

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: suzuki fan 11/02/2015 12:06

chyba ty

Odpowiedz
Autor: skot 11/02/2015 13:24

gruba riposta

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę