tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja - rękawice i ochraniacze pleców obowiązkowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francja - rękawice i ochraniacze pleców obowiązkowe

Autor: Beavis 2015.03.03, 13:24 3 Drukuj

Francuskie media zainteresowały się sprawą próby wprowadzenia obowiązku korzystania z rękawic oraz ochraniacza pleców dla wszystkich kierowców motocykli o pojemności od 125cc.

Projekt ustawy zakłada obowiązek posiadania rękawic oraz ochraniacza kręgosłupa. W założeniu miałaby poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale nie da się jednak ukryć, że sprawa jest podejrzana - zwłaszcza w świetle informacji o powiązaniu producentów odzieży z legislatorami. Rękawice i ochraniacz pleców w tym kontekście miałyby być obowiązkowym wyposażeniem motocykla, niczym pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

NAS Analytics TAG

Jak jeszcze w przypadku ograniczenie dostępu do Paryża dla starszych pojazdów było zrozumiałe, tak ciężko wyobrazić sobie biznesmena, który wsiada w garniturze na swojego Burgmana i zakłada ochraniacz na plecy. Ale, jak bywa nie tylko w naszym kraju, lepiej wprowadzić szereg zakazów i nakazów niż rozwiązać problem. Jeżeli problemem jest wysoka liczba wypadków z udziałem kierowców jednośladów, to w pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie: co jest powodem? W powyższej sytuacji zamiast zadawać pytania, zakłada się, że "i tak będą mieć wypadki, to chociaż każmy im się ubrać, żeby się nie zabijali".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę