tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Uwaga martwe pole! Francuzi pracują nad poprawą bezpieczeństwa jednośladów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Uwaga martwe pole! Francuzi pracują nad poprawą bezpieczeństwa jednośladów

Autor: Raff 2019.04.13, 17:03 Drukuj

Oprócz przepisów, które gnębią motocyklistów, Francja miewa także pomysły na rozwiązania, które bezpośrednio wpływają na nasze bezpieczeństwo. Jednym z nich ma być ostrzeżenie o martwym polu.

Inspiracją do rozmów nad nowymi regulacjami było wprawdzie bezpieczeństwo rowerzystów, ale trudno nie zgodzić się, że należą oni do tej samej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, co motocykliści.

NAS Analytics TAG

Pomysł jest prosty - każdy pojazd o masie przekraczającej 3,5 tony musiałby zostać z zewnątrz wyraźnie oznaczony znakiem "Uwaga martwe pole!", który stanowiłby dla rowerzystów i motocyklistów ostrzeżenie przed zbliżaniem się do takiego pojazdu z kierunków, które mogą być niewidoczne w lusterkach i szybach.

Pomysł zyskał poparcie rządu i 177 francuskich posłów. Oznacza to, że wkrótce zostanie przedstawiony do głosowania. Drugim pomysłem jest zakaz wjazdu do centrów miast pojazdów powyżej 3,5 tony, które nie posiadają systemu wykrywającego obecność obiektów w martwych polach. Poprawka wprowadzająca takie rozwiązanie również będzie głosowana we francuskim parlamencie.

Podobne przepisy obowiązują już między innymi w Belgii i w niektórych regionach Wielkiej Brytanii.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę