tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Francja idzie na kolejną wojnę z motocyklistami. Jest już pierwszy skazany NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Francja idzie na kolejną wojnę z motocyklistami. Jest już pierwszy skazany

Autor: Raff 2018.09.28, 13:19 6 Drukuj

Wysoka grzywna i kara więzienia - to kara dla 26-letniego motocyklisty z Francji, którego zatrzymano za wheelie w centrum miasta. To konsekwencje nowej ustawy antystuntowej, która od sierpnia obowiązuje nad Sekwaną.

We Francji, podobnie jak w innych krajach, policja od dawna ma prawo zatrzymywać i karać mandatami kierowców, którzy stwarzają zagrożenie bezpieczeńśtwa w ruchu drogowym. Tym czym francuskie przepisy różnią się od innych, jest specjalna ustawa, nazywana antystuntową, nakładająca surowe kary za coś, co określane jest jako "Urban Rodeo" .

Przepisy te piętnują tak zwane aspołeczne zachowania drogowe, czyli takie, które zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników dróg lub zakłócają spokój publiczny. Przepisy nie dotyczą tylko motocyklistów - także kierowcy samochodów, którzy lubią palić gumę lub latać bokiem, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Zatrzymany motocyklista jeździł bez kasku na jednym kole w centrum Sannois, miejscowości na północ od Paryża. Podczas próby zatrzymania próbował uciekać, został jednak zatrzymany po pościgu. Skonfiskowano mu motocykl, a sąd skazał go na sześć miesięcy więzienia. Maksymalną karą za złamanie przepisów antystuntowych jest rok więzienia, grzywna w wysokości 15 000 euro (ponad 60 tys. zł.), a także konfiskata pojazdu.

Karze podlega także promowanie takiego stylu jazdy, na przykład w mediach społecznościowych.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę