tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chciwość po szwedzku. Sztokholm wprowadza horrendalne opłaty parkingowe dla motocyklistów

Chciwość po szwedzku. Sztokholm wprowadza horrendalne opłaty parkingowe dla motocyklistów

Autor: Raff 2018.04.20, 13:52 3 Drukuj

Osiem tysięcy złotych (w przeliczeniu) kosztować będzie rocznie każdego mieszkańca Sztokholmu parkowanie w tym mieście. Szwedzcy motocykliści są w szoku i już zapowiadają walkę z niesprawiedliwym przepisem.

Szwedzcy motocykliści nie mają lekko. Nie dość, że słonecznych dni tam jak na lekarstwo, to mandaty za drogową niefrasobliwość mogą zrujnować domowy budżet. Pewnie dlatego od zawsze władze tego kraju starały się zrekompensować tamtejszym bikerom trudy ich egzystencji - Szwecja jako pierwszy kraj zezwoliła motocyklistom na poruszanie się po buspasach.

Popularność motocykli jest w Szwecji ogromna - w samym tylko Sztokholmie w ciągu ostatnich lat liczba jednośladów wzrosła dwukrotnie i wynosi teraz około 60 tysięcy. Fakt ten postanowiły wykorzystać władze Sztokholmu. Zapowiedziano wprowadzenie ogromnych opłat za parkowanie w mieście - 1 euro za godzinę. Jak wyliczyły szwedzkie organizacje motocyklowe, będzie to oznaczało dodatkowy koszt w wysokości około 2000 euro rocznie dla każdego motocyklisty.

Szwedzcy motocykliści są zaskoczeni i zniesmaczeni chciwością władz stolicy. Zapowiadają walkę o zlikwidowanie horrendalnych opłat.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Mario 20/04/2018 14:33

Euro w Szwecji?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę