tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Asystent parkowania dla motocykli. Zbdny gadet, a moe rewolucja?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Asystent parkowania dla motocykli. Zbdny gadet, a moe rewolucja?

Autor: Raff 2018.04.21, 07:55 Drukuj

System wspomagania parkowania dla jednośladów to nowa technologia, nad którą pracuje indyjski koncern TVS. Głupota? Pamiętajmy, że ta firma ściśle współpracuje z BMW.

Informacja o pracach nad asystentem parkowania dla jednośladów nie pochodzi z oficjalnych źródeł. Pojawiła się na znanym indyjskim portalu BikeWale. Jak twierdzą tamtejsi dziennikarze, system działać będzie w oparciu o informacje dotyczące prędkości, położenia przepustnicy i hamulca.

NAS Analytics TAG

Zasada funkcjonowania będzie prosta - przy prędkości manewrowej asystent wspomoże kierowcę przy pchaniu jednośladu do przodu lub do tyłu. Ta druga opcja może okazać się przydatna dla posiadaczy ciężkich motocykli. Aby ją włączyć, trzeba zwolnić hamulec i nieznacznie odepchnąć motocykl w tył. Gdy system wykryje ruch, automatycznie włączy bieg wsteczny, który pomoże kierowcy w manewrach.

Jeżeli kierowcy przyjdzie cofać pod górę, asystent podczas zatrzymania będzie automatycznie włączał hamulce, by zapobiec stoczeniu się jednośladu. Na razie prace nad tym systemem wydają się być w powijakach, ale warto pamiętać, że TVS jest bardzo mocno związana z BMW. Może to oznaczać, że na Hindusów spadła odpowiedzialność za stworzenie nowego wyposażenia dla ciężkich turystyków niemieckiego koncernu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr