tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Asystent parkowania dla motocykli. Zbędny gadżet, a może rewolucja?
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Asystent parkowania dla motocykli. Zbędny gadżet, a może rewolucja?

Autor: Raff 2018.04.21, 07:55 Drukuj

System wspomagania parkowania dla jednośladów to nowa technologia, nad którą pracuje indyjski koncern TVS. Głupota? Pamiętajmy, że ta firma ściśle współpracuje z BMW.

Informacja o pracach nad asystentem parkowania dla jednośladów nie pochodzi z oficjalnych źródeł. Pojawiła się na znanym indyjskim portalu BikeWale. Jak twierdzą tamtejsi dziennikarze, system działać będzie w oparciu o informacje dotyczące prędkości, położenia przepustnicy i hamulca.

Zasada funkcjonowania będzie prosta - przy prędkości manewrowej asystent wspomoże kierowcę przy pchaniu jednośladu do przodu lub do tyłu. Ta druga opcja może okazać się przydatna dla posiadaczy ciężkich motocykli. Aby ją włączyć, trzeba zwolnić hamulec i nieznacznie odepchnąć motocykl w tył. Gdy system wykryje ruch, automatycznie włączy bieg wsteczny, który pomoże kierowcy w manewrach.

Jeżeli kierowcy przyjdzie cofać pod górę, asystent podczas zatrzymania będzie automatycznie włączał hamulce, by zapobiec stoczeniu się jednośladu. Na razie prace nad tym systemem wydają się być w powijakach, ale warto pamiętać, że TVS jest bardzo mocno związana z BMW. Może to oznaczać, że na Hindusów spadła odpowiedzialność za stworzenie nowego wyposażenia dla ciężkich turystyków niemieckiego koncernu.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę