tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motorynka marzeń - mocno odświeżona Honda Monkey

Motorynka marzeń - mocno odświeżona Honda Monkey

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.21, 15:20 2 Drukuj

Kiedy Honda ogłosiła w 2017 roku koniec produkcji słynnego modelu Z50 Monkey, świat motocyklowych freaków okrył się żałobą. Na pociechę zaprezentowano nową wersję “małpki", która mocno zaprzyjaźniła się z nowoczesnymi technologiami.

Honda Z50 Monkey była produkowana przez ponad 50 lat. Mini-bike z silnikiem 50 cm3 odniósł na całym świecie spektakularny sukces. Archaiczna konstrukcja i coraz ostrzejsze normy emisji spalin skłoniły jednak zarząd firmy do zaprzestania produkcji w roku 2017. Zupełnie nowa wersja legendarnego modelu otrzymała napęd i rozwiązania techniczne modelu MSX-125, podrasowano również stylistykę.

Nowa Monkey będzie dużo bardziej żwawa, dzięki silnikowi 125 cm3 z poziomym cylindrem. Aby jakoś opanować tę piekielną moc, zdecydowano się na tarczowe hamulce z ABS-em. Stylistyka pojazdu mocno nawiązuje do słynnego poprzednika, ale pojawiło się kilka współczesnych akcentów - oświetlenie LED, cyfrowy wyświetlacz oraz widelec USD.

Niewielki jednoślad będzie wspaniałą bazą do przeróbek. Pojawiły się zdjęcia wersji scrambler i cafe racer, wyposażonych m.in. w szprychowe koła. Wyglądają znakomicie! Nie znamy jeszcze cen nowej Monkey, nie wiadomo również, czy pojawi się także na polskim rynku. Jeśli macie w planach petycję w tej sprawie do importera, z radością ją podpiszemy.

 

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę