tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowe oczy Hondy. Producent zaadaptuje do motocykla własny system bezpieczeństwa

Motocyklowe oczy Hondy. Producent zaadaptuje do motocykla własny system bezpieczeństwa

Autor: Raff 2019.02.20, 13:32 Drukuj

Technologia stereoskopowa może znaleźć się w kolejnej wersji Hondy Gold Wing - wskazują na to szkice patentowe złożone przez producenta. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w dwóch samochodach Hondy.

Honda Gold Wing jest czymś w rodzaju pomostu łączącego motocykle i samochody. Nie chodzi przy tym o gabaryty, choć to właśnie one mogłyby kwalifikować ten model do samochodów, a raczej o technologie wykorzystywane przez producenta we flagowym turystyku.

Obok automatycznej skrzyni biegów, poduszki powietrznej i szeregu innych systemów, w przyszłej Hondzie Gold Wing pojawią się specjalne czujniki stereoskopowe, których zadaniem będzie przewidywanie zagrożeń pojawiających się na drodze i ostrzeganie o nich kierowcy.

System działa podobnie do ludzkiego wzroku - dwie kamery, umieszczone po obu stronach pojazdu, tworzą wirtualny obraz przestrzeni przed motocyklem. Obraz ten jest cały czas analizowany przez komputer będący częścią systemu. W razie wykrycia potencjalnego zagrożenia - najechania na linię, obiektu leżącego na jezdni, itp., system ostrzeże kierowcę, a w razie potrzeby sam dohamuje motocykl.

Druga para kamer będzie stale monitorować zachowanie kierowcy, wykrywając niebezpieczne reakcje na przykład zmęczenie, czy jego pozycję - może mieć ona kluczowe znaczenie w razie awaryjnego hamowania.

Co ciekawe, podobny system wcale nie jest nowością. Podobne rozwiązanie od pewnego czasu stosowane jest w dwóch samochodach Hondy - Civic i CR-V.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę