tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowe oczy Hondy. Producent zaadaptuje do motocykla własny system bezpieczeństwa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowe oczy Hondy. Producent zaadaptuje do motocykla własny system bezpieczeństwa

Autor: Raff 2019.02.20, 13:32 Drukuj

Technologia stereoskopowa może znaleźć się w kolejnej wersji Hondy Gold Wing - wskazują na to szkice patentowe złożone przez producenta. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w dwóch samochodach Hondy.

Honda Gold Wing jest czymś w rodzaju pomostu łączącego motocykle i samochody. Nie chodzi przy tym o gabaryty, choć to właśnie one mogłyby kwalifikować ten model do samochodów, a raczej o technologie wykorzystywane przez producenta we flagowym turystyku.

__________________________________________

Obok automatycznej skrzyni biegów, poduszki powietrznej i szeregu innych systemów, w przyszłej Hondzie Gold Wing pojawią się specjalne czujniki stereoskopowe, których zadaniem będzie przewidywanie zagrożeń pojawiających się na drodze i ostrzeganie o nich kierowcy.

System działa podobnie do ludzkiego wzroku - dwie kamery, umieszczone po obu stronach pojazdu, tworzą wirtualny obraz przestrzeni przed motocyklem. Obraz ten jest cały czas analizowany przez komputer będący częścią systemu. W razie wykrycia potencjalnego zagrożenia - najechania na linię, obiektu leżącego na jezdni, itp., system ostrzeże kierowcę, a w razie potrzeby sam dohamuje motocykl.

Druga para kamer będzie stale monitorować zachowanie kierowcy, wykrywając niebezpieczne reakcje na przykład zmęczenie, czy jego pozycję - może mieć ona kluczowe znaczenie w razie awaryjnego hamowania.

Co ciekawe, podobny system wcale nie jest nowością. Podobne rozwiązanie od pewnego czasu stosowane jest w dwóch samochodach Hondy - Civic i CR-V.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę