tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bezpieczeństwo na motocyklu. System CAT ostrzeże przed kolizją [FILM] Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bezpieczeństwo na motocyklu. System CAT ostrzeże przed kolizją [FILM]

Autor: Raff 2018.06.19, 14:30 1 Drukuj

System ostrzegający przed ryzykiem wypadku opracowuje izraelski startup RideVision. Jego działanie ma opierać się na sztucznej inteligencji i komputerowej detekcji wykorzystującej standardowe kamery.

CAT - Collision Aversion Technology (technologia unikania kolizji)  ma bazować na połączeniu sztucznej inteligencji opartej o sieci neuronowe oraz detekcji komputerowej, wykorzystującej tradycyjne kamery jako czujniki. Podobny system stosuje w swoich samochodach Tesla.

NAS Analytics TAG

System rozpozna i przeanalizuje informacje pochodzące z ruchu ulicznego, jednak tylko te, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty. Kierowca zostanie poinformowany wyłącznie o krytycznych zagrożeniach, dzięki temu nie będzie rozpraszany niepotrzebnymi alarmami.

Podczas projektowania systemu CAT, ma być wykorzystana maksymalna ilość czujników zamontowanych  w motocyklu, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i umożliwi montaż systemu w motocyklach wielu producentów. Dane pozyskane dzięki systemowi CAT mogą zostać wykorzystane do szczegółowej analizy jazdy i, co za tym idzie, dalszej poprawy bezpieczeństwa. Innymi słowy, system może uczyć się specyfiki jazdy kierowcy.

Jako największe wyzwanie projektanci uznają implementację skomplikowanego systemu do niewielkiego pojazdu, jakim jest motocykl. Twierdzą jednak, że to konieczność, ze względu na ogromną dysproporcję zabezpieczeń między samochodami a jednośladami.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę