tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki pracuje nad systemem wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki pracuje nad systemem wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami

Autor: Raff 2019.03.16, 09:34 Drukuj

Po Ducati, KTM i Hondzie, także Suzuki przygotowuje własny system wczesnego ostrzegania przed wypadkami. Hamamatsu złożyło właśnie dokumenty patentowe dotyczące tego rozwiązania.

System "przeciwwypadkowy" rozwijany jest przez coraz większą liczbę producentów, choć w różny sposób. Ducati opracowało technologię V2X, która pozwala na komunikację pojazdów i elementów drogowej infrastruktury, KTM zaś aktywny radar - rozwiązanie podobne do tego, co widzimy w dokumentacji patentowej Suzuki.

NAS Analytics TAG

Japoński producent ma jednak nieco inny od Pomarańczowych pomysł na działanie systemu. Zamiast ukrytych czujników, producent chce wyposażyć motocykle i samochody w wyraźnie widoczne reflektory współpracujące z systemami radarowymi. Miałyby one być umieszczone w strategicznych miejscach - na przykład lusterkach wstecznych lub reflektorach.

Takie rozwiązanie ma ważną zaletę - reflektory nie potrzebują zasilania, co gwarantuje możliwość ich adaptacji do różnych konstrukcji i miejsc.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę