tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niebezpieczne systemy bezpieczeństwa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niebezpieczne systemy bezpieczeństwa

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.07, 08:14 2 Drukuj

Aktywne systemy bezpieczeństwa wcale nie są takie pożyteczne, jak chcieliby  producenci. Dowodzą tego najnowsze testy przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych.

Aktywny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu, wszelkiego rodzaju systemy automatycznego hamowania - te dobrodziejstwa techniki są coraz częściej spotykane nawet w samochodach niższej klasy. Producenci motocykli również pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Okazuje się jednak, że wcale nie są one takie bezpieczne.

NAS Analytics TAG

Amerykańska organizacja AAA Foundation for Traffic Safety przez cztery tygodnie nagrywała zachowania kierowców. Uczestnicy badania byli podzieleni na dwie grupy - jedna miała doświadczenie w prowadzeniu samochodów z aktywnymi systemami bezpieczeństwa, a dla drugiej było to nowe doświadczenie.

Wnioski z nagrań pierwszej z grup pokazują, że ufa ona systemom bezpieczeństwa na tyle, że dwukrotnie częściej bawili się telefonem w trakcie jazdy albo zmieniali ustawienia systemu multimedialnego.

Czy warto bezwarunkowo powierzać swoje życie technologii? Łącznie doszło do 147 krytycznych incydentów, z czego 45 miało miejsce, kiedy systemy były włączone. Niestety technologia nie jest doskonała, co udowadniają różnego rodzaju wypadki, kiedy chociażby autopilot nie zauważył poprzedzającego pojazdu. Nagminne są również sytuacje, kiedy zużyta farba na drodze jest w stanie zmylić asystenta pasa ruchu.

Jak widać technologia nie tylko bywa zawodna, ale przede wszystkim usypia czujność kierowców, którzy bezgranicznie jej zawierzają.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę