tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bezpieczeństwo od Suzuki. Ciekawy patent na lepszą widoczność na drodze

Bezpieczeństwo od Suzuki. Ciekawy patent na lepszą widoczność na drodze

Autor: Raff 2018.06.20, 11:35 Drukuj

Słup światła - w ten sposób Suzuki chce poprawić widoczność motocyklisty warunkach, w których kierowcy samochodów mogliby mieć kłopot z jego dostrzeżeniem. Japoński producent złożył dokumenty patentowe.

Niezauważenie motocyklisty lub błędna ocena odległości od jednośladu to główne przyczyny kolizji z udziałem motocykli. Stosujemy różne triki i rozwiązania, które pomagają kierowcom samochodó dostrzec nas odpowiednio wcześniej, ale nie wszystkie działają jak należy, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności.

Suzuki wymyśliło ciekawy patent na poprawę widoczności motocyklistów w miejscach, które, z racji swojej specyfiki, mogą dodatkowo utrudnić zauważenie bikera na drodze. Chodzi na przykład o tunele czy ciemne drogi przez lasy lub wąwozy.

System wykorzystuje słup światła z reflektora zamontowanego w tylnej części motocykla. Światło, oświetlające strop tunelu czy skalnej galerii, umożliwia dostrzeżenie motocyklisty nawet z dużej odległości.  Natężenie światła byłoby przy tym dobrane w taki sposób, by nie razić kierowców, a tylko wyraźnie zaznaczyć obecność jednośladu.

System działałby automatycznie w sytuacjach, gdzie widoczność byłaby ograniczona, a za motocyklem poruszałby się inny pojazd. Kierowca miałby także możliwość ręcznego włączenia systemu.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę