tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Widzieć więcej. System HUD dla kasków tworzony przez Senę i DigiLens
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Widzieć więcej. System HUD dla kasków tworzony przez Senę i DigiLens

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.28, 16:33 Drukuj

Na rynek kasków działających w tzw. rzeczywistości rozszerzonej wchodzi bardzo poważny gracz. Specjalizująca się w wyświetlaczach tego typu firma DigiLens uzyskała wsparcie Seny, giganta łączności bluetooth. Szersze komercyjne zastosowanie technologii HUD (Head Up Display) wydaje się więc bardzo bliskie.

Hełmy i kaski wyświetlające informacje tuż przed oczami użytkownika nie są niczym nowym - od dawna stosuje się je chociażby w wojsku. Ich podstawową zaletą jest możliwość skupienia niemal całkowitej uwagi na drodze (lub celu), bez konieczności odrywania wzroku i spoglądania na tablicę przyrządów, co czyni ją znakomitym rozwiązaniem dla motocyklistów. I chociaż na rynku jest już kilku graczy, takich jak NUVIZ, Skully, CrossHelmet, BikeHUD czy Intelligent Cranium, to prawdziwym przełomem na drodze do popularyzacji HUD-ów może być zawiązana właśnie współpraca firm Sena i DigiLens.

NAS Analytics TAG

Seny nie trzeba specjalnie przedstawiać - to jeden z niekwestionowanych liderów na rynku motocyklowej komunikacji bluetooth. Z kolei DigiLens to bardzo obiecująca, prężnie działająca młoda firma, dysponująca w dodatku wielomilionowym budżetem na rozwój, który uzyskała m.in. od firmy Continental. Produkuje wyświetlacze dla branży samochodowej i lotniczej, a także te przeznaczone dla rozrywki osobistej, noszone w formie okularów. Produktem DigiLens dedykowanym dla motocyklistów jest cieniutki wyświetlacz MonoHUD.

Ma on postać "monokla" zachodzącego na tylko jedno oko, montowanego w kasku na stałe. Jest on dużo cieńszy niż produkty konkurencji, jego grubość porównywalna jest z cienkim szkłem okularowym. Może pokazywać kilka rodzajów informacji, wszystkie w kolorze: parametry jazdy i motocykla, wskazówki nawigacji, obsługa połączeń telefonicznych oraz dwa najciekawsze - wsparcie jazdy w nocy (noktowizor) oraz system wykrywania potencjalnych zagrożeń, takich jak piesi na jezdni lub zalegające tam niebezpieczne przedmioty.

Celem wspólnych działań obu firm będzie zintegrowanie urządzenia MonoHUD z obecnymi już na rynku systemami komunikacji Sena. Gotowy produkt będzie najprawdopodobniej sprzedawany jako zestaw do montażu w kaskach różnych firm - nie ma doniesień o pracach nad własną, dedykowaną konstrukcją. Jedno jest pewne - biorąc pod uwagę renomę i udziały Seny w rynku akcesoriów, kaski wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną mogą stać się częścią motocyklowego krajobrazu już w najbliższych sezonach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę