tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowy kask przyszłości - Aegis Rider wskaże ci idealną linię do pokonania zakrętu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklowy kask przyszłości - Aegis Rider wskaże ci idealną linię do pokonania zakrętu

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.15, 23:40 2 Drukuj

Kaski z wyświetlaczami przeziernymi nie są niczym nowym, ale jednocześnie nie są niczym powszechnym. Aegis Rider jest jednak o tyle ciekawym wynalazkiem, że pokaże wam idealną linię do bezpiecznego pokonania zakrętu, a także podkreśli zagrożenia znajdujące się dookoła.

W grach wyścigowych często można zobaczyć pomoc w postaci idealnej linii pokonania zakrętu. Jeżeli linia jest czerwona, to oznacza, że jedziemy za szybko, a jeżeli linia jest żółta, to oznacza, że wyjedziemy z zakrętu, ale stracimy cenny czas. Idealna linia jest oczywiście oznaczona kolorem zielonym. Podobnie jest w przypadku kasku Aegis Rider.

NAS Analytics TAG

Osoby odpowiedzialne za ten wynalazek wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie podczas pokonywania zakrętów. Kolejnym twierdzeniem jest to, że motocykle są gorzej wyposażone pod względem wszelkiego rodzaju elektronicznych wspomagaczy. W jednośladach próżno szukać chociażby asystenta utrzymania pasa ruchu.

Zespół ETH Zurich opracował kask, który jest wyposażony w zaawansowane systemy optyczne oraz systemy zdolne do rozpoznawania obiektów znajdujących się przed motocyklistą. Taka kombinacja sprawia, że na wyświetlaczu zostają oznaczone elementy potencjalnie niebezpieczne, a także wyświetlana jest idealna linia przejazdu, która pozwoli pokonać łuk w sposób bezkolizyjny. Dodatkowo pokazywane są również takie elementy jak na przykład przejścia dla pieszych i boczne ulice, z których ktoś może wyjechać. Na razie projekt jest w fazie testów, a mogą się do nich zapisać motocykliści z Austrii, Niemiec oraz Szwajcarii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę