tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Poprawa bezpieczeństwa na drogach - 100 mln złotych w konkursie dla samorządów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Poprawa bezpieczeństwa na drogach - 100 mln złotych w konkursie dla samorządów

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.18, 08:10 Drukuj

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że przeznaczy 100 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa pieszych i uspokojenie ruchu. Nabór wniosków ma ruszyć już w 2022 roku.

Pieniądze, które zostaną wydzielone ze środków unijnych, będą przeznaczone na realizację konkursu "Bezpieczny pieszy - doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej". Jego celem jest doposażenie przejść dla pieszych w miejscach o największej liczbie wypadków w okolicy oraz budynków publicznych, a narzędziami będą między innymi balustrady, progi zwalniające, wyświetlacze czasu i prędkości, a także... miasteczka rowerowe.

NAS Analytics TAG

Drugim zadaniem jest wprowadzenie przez samorządy w lokalnych szkołach rozwiązań z zakresu edukacji komunikacyjnej. Głównym celem ma tutaj być nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a zajęcia mają odbywać się na terenie szkół. Wybrane samorządy będą musiały zrealizować swoje projekty do końca czerwca 2023 roku. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, program ma na celu edukację w zakresie poruszania się na rowerach czy hulajnogach, co akurat jest bardzo dobrym pomysłem.

W komunikacie prasowym wiceminister Waldemar Buda tak mówi o programie: "Musimy szczególnie pamiętać o pieszych, którzy są narażeni na poważniejsze konsekwencje już przy prędkościach pojazdu rzędu 20-30 km/h, a w zderzeniu z rozpędzonym samochodem nie mają żadnych szans. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć 100 mln zł na konkurs, który ma podnieść ich bezpieczeństwo na drogach. Liczymy, że połączenie działań edukacyjnych z doposażeniem lub budową nowych przejść dla pieszych przyczyni się do kompleksowej poprawy bezpieczeństwa."

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę