tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inteligentny kask Shoei trafi do masowej produkcji. Na pokładzie HUD NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inteligentny kask Shoei trafi do masowej produkcji. Na pokładzie HUD

Autor: Raff 2019.02.19, 14:28 Drukuj

Inteligentny kask Shoei trafi do produkcji. Garnek, przygotowany wspólnie z firmą technologiczną NS West, zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów elektroniki użytkowej w Las Vegas.

Inteligentny kask IT-HT pokazano w zeszłym miesiącu w Las Vegas, gdzie odbywały się targi elektroniki użytkowej. Do stworzenia prototypu Shoei zaprosił specjalistę od samochodowych urządzeń elektronicznych, firmę NS West.

~~~~~------~~~~~

Najważniejszym elementem inteligentnego kasku jest wyświetlacz head-up podobny do tego, który jest dziś szeroko stosowany w samochodach. Dostosowuje się on automatycznie do poziomu jasności, co pozwala na zachowanie pełnej czytelności nawet w warunkach gwałtownej zmiany oświetlenia - na przykład podczas jazdy przez tunele czy zalesione odcinki.

Na wyświetlaczu będą pojawiać się najważniejsze dla motocyklisty informacje, takie jak prędkość, wskazania nawigacji czy ostrzeżenia. Kask będzie miał także fabryczny interkom.

Jeśli kask IT-HT trafi do produkcji, będzie to pierwszy masowo produkowany kask z technologią head-up display (HUD). Jak twierdzi portal Canada Moto Guide, jego cena może wynieść około 1500 dolarów (ok. 5700 zł). Shoei nie podaje ewentualnego terminu wprowadzenia kasku do produkcji.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę