tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jeździmy w za dużych kaskach! Szokujące wyniki brytyjskich badań NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Jeździmy w za dużych kaskach! Szokujące wyniki brytyjskich badań

Autor: Raff 2019.02.07, 16:50 3 Drukuj

Lepszy za duży niż żaden? Nic podobnego! Kask chroni głowę tylko wówczas, gdy jest dobrze dopasowany. Tymczasem, jak wynika z brytyjskich badań, co czwarty motocyklista ma kask co najmniej rozmiar za duży.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Laboratorium Badań Transportu ujawniło bardzo niepokojącą prawidłowość - aż 20% respondentów przyznało się, że podczas wypadku kask "prawie spadł" im z głowy. Przyczyną takiego stanu rzeczy było nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru - badacze szacują, że aż 25% motocyklistów ma kask co najmniej o jeden rozmiar za duży.

NAS Analytics TAG

W razie wypadku, zbyt duży rozmiar kasku może przyczynić się do znacznie poważniejszych obrażeń głowy niż w przypadku, kiedy kask dopasowany jest prawidłowo. Dzieje się tak z powodu luzu między głową a wypełnieniem, który daje przestrzeń energii kinetycznej, co powoduje uderzenia wtórne. Inaczej mówiąc - głowa "obija się" wewnątrz wypełnienia.

Podczas badania wyszło na jaw, że aż 25% badanych kupuje kaski przez internet, z czego zaledwie 3% mierzy je przed zakupem.

Przypominamy - nowy kask bezwzględnie trzeba przymierzyć. Powinien on na początku być nieco za ciasny, ponieważ dopasuje się do głowy w trakcie użytkowania. Jeśli między głowę a wypełnienie da się włożyć dwa palce, albo kask można na głowie obrócić choćby o centymetr, jest on za duży.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę