tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jedzimy w za duych kaskach! Szokujce wyniki brytyjskich bada
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jedzimy w za duych kaskach! Szokujce wyniki brytyjskich bada

Autor: Raff 2019.02.07, 16:50 3 Drukuj

Lepszy za duży niż żaden? Nic podobnego! Kask chroni głowę tylko wówczas, gdy jest dobrze dopasowany. Tymczasem, jak wynika z brytyjskich badań, co czwarty motocyklista ma kask co najmniej rozmiar za duży.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Laboratorium Badań Transportu ujawniło bardzo niepokojącą prawidłowość - aż 20% respondentów przyznało się, że podczas wypadku kask "prawie spadł" im z głowy. Przyczyną takiego stanu rzeczy było nieprawidłowe dopasowanie rozmiaru - badacze szacują, że aż 25% motocyklistów ma kask co najmniej o jeden rozmiar za duży.

NAS Analytics TAG

W razie wypadku, zbyt duży rozmiar kasku może przyczynić się do znacznie poważniejszych obrażeń głowy niż w przypadku, kiedy kask dopasowany jest prawidłowo. Dzieje się tak z powodu luzu między głową a wypełnieniem, który daje przestrzeń energii kinetycznej, co powoduje uderzenia wtórne. Inaczej mówiąc - głowa "obija się" wewnątrz wypełnienia.

Podczas badania wyszło na jaw, że aż 25% badanych kupuje kaski przez internet, z czego zaledwie 3% mierzy je przed zakupem.

Przypominamy - nowy kask bezwzględnie trzeba przymierzyć. Powinien on na początku być nieco za ciasny, ponieważ dopasuje się do głowy w trakcie użytkowania. Jeśli między głowę a wypełnienie da się włożyć dwa palce, albo kask można na głowie obrócić choćby o centymetr, jest on za duży.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr