tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Teksas zaostrza prawo dotyczące jazdy bez kasku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Teksas zaostrza prawo dotyczące jazdy bez kasku

Autor: Janusz Bębenek 2019.03.11, 15:49 5 Drukuj

Stan Teksas to ostoja tradycyjnych amerykańskich wartości, wśród których wolność osobista jest na pierwszym miejscu, dlatego wciąż można tam jeździć motocyklem bez kasku. Opracowywana właśnie nowelizacja przepisów zmartwi jednak sporą część fanów wiatru we włosach.

Możliwość jazdy bez kasku podlega w Teksasie pewnym warunkom. W taki sposób mogą się poruszać na motocyklu wyłącznie osoby, które ukończyły 21 lat, zaliczyły specjalny kurs bezpiecznej jazdy oraz posiadają rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne.

NAS Analytics TAG

Z drugiej strony, do tej pory był to martwy przepis, ponieważ policja nie miała prawa zatrzymywać motocyklistów jadących bez kasku tylko po to, żeby sprawdzić czy są w uprawnionej do tego grupie. W praktyce funkcjonariusze mogli się tego dowiedzieć dopiero wtedy, kiedy delikwent uczestniczył w wypadku lub innym zdarzeniu drogowym. Brzmi dziwnie? W USA wiele rzeczy zadziwia…

Władze stanu kończą właśnie prace nad zmianą kłopotliwych zapisów. Policja będzie mogła kontrolować takich kierowców czysto prewencyjnie. Projekt ten został oczywiście solidnie oprotestowany przez miejscowe stowarzyszenia motocyklistów. My ze swojej strony możemy powiedzieć tylko tyle - wolność wolnością, ale na motocyklu kask to podstawa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę