tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Teksas zaostrza prawo dotyczce jazdy bez kasku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Teksas zaostrza prawo dotyczce jazdy bez kasku

Autor: Janusz Bbenek 2019.03.11, 15:49 4 Drukuj

Stan Teksas to ostoja tradycyjnych amerykańskich wartości, wśród których wolność osobista jest na pierwszym miejscu, dlatego wciąż można tam jeździć motocyklem bez kasku. Opracowywana właśnie nowelizacja przepisów zmartwi jednak sporą część fanów wiatru we włosach.

Możliwość jazdy bez kasku podlega w Teksasie pewnym warunkom. W taki sposób mogą się poruszać na motocyklu wyłącznie osoby, które ukończyły 21 lat, zaliczyły specjalny kurs bezpiecznej jazdy oraz posiadają rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne.

NAS Analytics TAG

Z drugiej strony, do tej pory był to martwy przepis, ponieważ policja nie miała prawa zatrzymywać motocyklistów jadących bez kasku tylko po to, żeby sprawdzić czy są w uprawnionej do tego grupie. W praktyce funkcjonariusze mogli się tego dowiedzieć dopiero wtedy, kiedy delikwent uczestniczył w wypadku lub innym zdarzeniu drogowym. Brzmi dziwnie? W USA wiele rzeczy zadziwia…

Władze stanu kończą właśnie prace nad zmianą kłopotliwych zapisów. Policja będzie mogła kontrolować takich kierowców czysto prewencyjnie. Projekt ten został oczywiście solidnie oprotestowany przez miejscowe stowarzyszenia motocyklistów. My ze swojej strony możemy powiedzieć tylko tyle - wolność wolnością, ale na motocyklu kask to podstawa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr