tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem bez kasku dopuszczona w Kalifornii. Skorzystajtylko wyznawcy niektrych religii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem bez kasku dopuszczona w Kalifornii. Skorzystajtylko wyznawcy niektrych religii

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.06.02, 10:11 Drukuj

Stany Zjednoczone uchodzą za enklawę wolności, dlatego Kalifornia zamierza dopuścić jazdę motocyklem bez kasku, ale na nowym prawie skorzystają tylko niektóre grupy motocyklistów. Chodzi o osoby wyznań wymagających noszenia odpowiedniego nakrycia głowy. To wynik działań społeczności sikhów, która jest dość mocna w słonecznym stanie.

Choć w naszej szerokości geograficznej jazda bez kasku nie mieści się w głowie, to w Ameryce niektóre stany dopuszczają taki proceder, a motocykliści bronią go jak niepodległości. W Kalifornii korzystanie z kasku jest obowiązkowe, ale wkrótce z tego obowiązku zostaną zwolnieni kierowcy jednośladów z niektórych grup wyznaniowych. Chodzi o religie wymagające noszenia na głowie np. turbanu.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Sacramento Bee, według danych z 2021 r. społeczność sikhów w Kalifornii liczy ponad 211 tys. osób i to właśnie oni walczyli o umożliwienie jazdy bez kasków. To nie pierwszy ukłon w stronę sikhów, ponieważ w 2016 r. armia pozwoliła sikhijskim rekrutom na noszenie turbanów, długich włosów i brody. Wynika to z faktu, że religia zabrania im strzyc włosów.

- Wolność wyznania to jeden z fundamentów naszego kraju. Jako Amerykanie mamy prawo do wolności okazywania naszej religii i wierzę, że to prawo powinno być równe dla każdego - powiedział senator Brian Dahle, cytowany przez Sacramento Bee. W Kalifornii działa prężnie m.in. klub motocyklowy dla Sikhów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr