tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fałszywe kaski niosą śmierć. Szokujące śledztwo brytyjskiej telewizji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fałszywe kaski niosą śmierć. Szokujące śledztwo brytyjskiej telewizji

Autor: Raff 2019.07.21, 13:31 Drukuj

Dziesiątki podrabianych kasków motocyklowych co miesiąc trafia na portale ogłoszeniowe i aukcyjne w Europie. Szokujący materiał na ten temat zrealizowała brytyjska telewizja ITV News.

To, co odkryła telewizja ITV News może przerażać. Na popularnych portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych codziennie kupowane są dziesiątki podrabianych kasków motocyklowych znanych marek.

NAS Analytics TAG

Są one sprzedawane za ułamek wartości oryginałów i z tego powodu cały czas znajdują nabywców, często nieświadomych ryzyka, jakie ponoszą. Tym bardziej, że falsyfikaty są zwykle oznaczane podobnie jak oryginalne kaski - mają naklejki z informacjami o certyfikatach, podobne do oryginałów malowania i logotypy.

Wyniki śledztwa dziennikarskiego były przerażające. Fałszywe AGV testowane przy prędkości zaledwie 50 km/h na godzinę pękały na dwie części. Głowa jest wówczas niczym nie osłonięta i narażona na uderzenia. Podobnie w testach zachowywały się inne fałszywe kaski, w tym podrabiany Arai.

British Standards Institution - organizacja, która zajmuje się certyfikacją kasków, podpowiada jak uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie wiąże się z u żytkowaniem fałszywego kasku. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na numer certyfikatu E - jeśli go nie ma, lepiej odstąpić od zakupu. Zawsze trzeba także kupować kaski u renomowanego sprzedawcy i nie ulegać pokusie kupowania zbyt tanio - dobry kask musi odpowiednio kosztować.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę