tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Forcite MK1 trafi co Europy. Inteligentny kask bdzie sprzedawany we Woszech
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Forcite MK1 trafi co Europy. Inteligentny kask bdzie sprzedawany we Woszech

Autor: Andrzej Sitek 2023.02.14, 10:32 Drukuj

O "inteligentnym kasku" Forcite MK1 wspominaliśmy 2,5 roku temu, chociaż inicjatywa jest jeszcze wcześniejsza. W rodzimej Australii startup wystartował w połowie 2019 roku, a rok później klienci mogli już zamawiać ultranowoczesny kask motocyklowy. Ale teraz ten model trafi również do Europy.

W pierwszej turze rozeszło się dokładnie 1380 sztuk M1. Okazało się, że chętnych jest znacznie więcej. Obecnie lista oczekujących, w tym również z USA i Europy, liczy ponad 14 000 osób.

NAS Analytics TAG

Australijska firma ma nadzieję zaspokoić światowy popyt, a wejście na włoski rynek jest idealnym sposobem na rozpoczęcie tej ekspansji. Wprowadzony w kwietniu 2022 roku MK1S to nieco zmodyfikowana wersja.

"Inteligentny kask" różni się od konwencjonalnych konstrukcji opatentowanym systemem RAYDAR. Kamera nie tylko nagrywa w rozdzielczości 1080p (60 klatek na sekundę), ale także rejestruje doskonały materiał w słabym oświetleniu. Sztuczne oko pomaga systemowi identyfikować zagrożenia, informując użytkownika o niebezpieczeństwie za pomocą kolorowego, peryferyjnego wyświetlacza LED.

Z kaskiem współpracuje kontroler montowany na kierownicy, dzięki któremu motocyklista ma do dyspozycji muzykę, telefon, regulację głośności, kamerę i nawigację. Głośniki Harman Kardon uzupełniają interfejs użytkownika, a łączność Bluetooth 5.0 umożliwia korzystanie z wielu urządzeń i aplikacji.

Oczywiście podstawową cechą każdego kasku jest możliwie najlepsza ochrona głowy kierowcy i nie inaczej jest w przypadku MK1S. Skorupa z włókna węglowego maksymalizuje zarówno lekkość konstrukcji, jak i bezpieczeństwo, podczas gdy formowane w 3D poduszki policzkowe i wkładka koronowa optymalizują komfort.

Osiem kanałów wentylacyjnych oznacza priorytet dla przepływu powietrza, a materiały odprowadzające pot pomagają w najgorętszych dniach. Odporny na zaparowanie wizjer zapewnia doskonałą widoczność, a opuszczana osłona przeciwsłoneczna chroni motocyklistę przed oślepieniem ostrymi promieniami słońca.

MK1S trafi na rynek włoski już w najbliższym czasie. Będzie sprzedawany z homologacją ECE 22.05 i w cenie 1299 euro. To sporo. W przeliczeniu na złotówki trzeba będzie zapłacić ponad 6200 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr