tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrz kamuflażu - uciekając przed strażą leśną ukrył skuter pod gałęziami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrz kamuflażu - uciekając przed strażą leśną ukrył skuter pod gałęziami

Autor: Janusz Bębenek 2020.03.11, 13:07 Drukuj

Dwaj kierowcy skuterów śnieżnych, poruszający się po chronionym obszarze Karkonoszy, zostali kilka dni temu zatrzymani przez policję i miejscowe służby leśne. Jeden z nich uciekając nieudolnie próbował ukryć siebie i pojazd pod warstwą gałęzi.

Temat jazdy po lesie jest u nas bardzo drażliwy. Z jednej strony nie wolno tego robić, z drugiej bardzo brakuje miejsc do legalnego uprawiania jazdy terenowej motocyklami, quadami oraz innymi pojazdami. Są jednak w Polsce szczególne obszary, co do których wszyscy powinniśmy być zgodni co do bezwzględnego zakazu jazdy - parki narodowe czy obszary chronione Natura 2000. Niszczenie tych miejsc, zwłaszcza przez jazdę poza wyznaczonymi szlakami, jest absolutnie naganne. 

NAS Analytics TAG

Na początku marca w rejonie Przełęczy Okraj w Karkonoszach miała miejsce obława na dwóch mężczyzn poruszających się skuterami śnieżnymi po obszarach chronionych. Wzięli w niej udział funkcjonariusze policji i Straży Leśnej oraz strażnicy z Karkonoskiego Parku Narodowego. 

Uciekającym nie przeszkadzał brak śniegu, przynajmniej do czasu. Jeden ze skuterów w pewnym momencie odmówił współpracy, a jego właściciel postanowił odkurzyć umiejętności harcerskie. Zebrał trochę gałęzi, którymi przykrył pojazd i miał również nadzieję ukryć siebie. Został jednak szybko namierzony i zatrzymany. Jego kolegę złapano kilka kilometrów dalej, również w lesie. Obaj miłośnicy górskich wycieczek czekają na sprawę przed sądem, gdzie odpowiedzą za nielegalny wjazd do lasu, płoszenie zwierzyny i niszczenie ściółki. 

Nielegalne poruszanie się w terenach leśnych pojazdami silnikowymi jest zagrożone mandatem do 1000 zł, ale jeśli przedstawiciel służb, który zatrzyma kierowcę uzna, że dokonał on większych zniszczeń, sprawa kierowana jest do sądu. Nałożona grzywna może być o wiele większa. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę