tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Turystyka na motocyklu 125. Czy to ma sens? [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Turystyka na motocyklu 125. Czy to ma sens? [VIDEO]

Autor: Barry 2019.06.21, 14:50 21 Drukuj

Nie jest prawdą, że motocykle 125 służą wyłącznie do jazdy po mieście i w promieniu najwyżej kilkudziesięciu kilometrów. W praktyce ludzie wykorzystują 125-tki do różnych celów, w tym również do turystyki! Czy to ma sens i co zrobić, by taki wyjazd nie okazał się porażką?

Posiadaczom większych maszyn może wydać się to dziwne, ale dla niektórych motocyklistów niewielka moc, czy rozmiar motocykla klasy 125, wcale nie stanowią przeszkody w uprawianiu turystyki. Jedni jeżdżą po całej Polscy, a drudzy idą jeszcze o krok dalej i wybierają się w siodle 125-tki nawet na wycieczki po całej Europie!

NAS Analytics TAG

Paryz Dakar na Junaku RX ONE 125

Planując na motocyklu klasy 125 dalszy wyjazd należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Kluczowym elementem jest oczywiście obranie odpowiedniej trasy przejazdu oraz uwzględnienie mniejszych dziennych przebiegów, niż miałoby to miejsce na większym motocyklu.

W przypadku wycieczek poza granice naszego kraju trzeba również pamiętać, że w wielu krajach przepisy ruchu drogowego nie pozwalają na jazdę motocyklem 125 na samochodowe prawo jazdy, jak to jest u nas w Polsce. W jednych państwach w ogóle nie ma takiej możliwości, w drugich można, ale tylko jednośladem z automatyczną skrzynią biegów, a w jeszcze innych wymagane jest specjalne, kilkugodzinne przeszkolenie…  Niedawno pisaliśmy o tym obszerniej.

Zobaczcie, jak wyglądała nasza przejażdżka - z Paryża do Dakaru… W rolach głównych: Barry i Junak RX ONE 125.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę