tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gdzie na weekend motocyklem 125? 5 szybkich tras dla maych maszyn
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gdzie na weekend motocyklem 125? 5 szybkich tras dla maych maszyn

Autor: Redakcja 2019.06.07, 17:30 7 Drukuj

Przepisy umożliwiające prowadzenie jednośladów 125 na prawo jazdy kat. B to rewolucja nie tylko w dziedzinie transportu miejskiego. Nowa, ogromna grupa kierowców może również spróbować turystyki motocyklowej. Znamy kilka miejsc w Polsce, gdzie na maszynach 125 spędzicie pełen wrażeń weekend!

Silniki o pojemności skokowej 125 cm3 mogą więcej, niż się wielu z nas wydaje. Moc generowana przez takie jednostki jest wystarczająca, by sprawnie rozpędzić motocykl wraz z kierowcą do często ponad 100 km/h. Motocykle z takimi silnikami nie są jednocześnie zbyt narowiste, dają się łatwo opanować nawet początkującym kierowcom oraz, co ważne w dłuższych trasach, zadowalają się aptekarskimi ilościami paliwa. Wiele motocykli tej klasy, jak np. Romet ADV125, wyposażonych jest podwyższone i wzmocnione zawieszenie oraz komplet kufrów, czyli wyposażenie dedykowane typowo do turystyki motocyklowej nie tylko na asfalcie, ale też na bocznych drogach z nawierzchnią szutrową.

NAS Analytics TAG

Polska jest tak naprawdę jednym wielkim, ciekawym miejscem na krótsze i dłuższe wyprawy motocyklowe. My wybraliśmy 5 weekendowych tras, które dobrze znamy i które zawsze się sprawdzają. Wybierzecie się z nami?

1. Wschodnie Mazowsze

Doskonała propozycja dla użytkowników motocykli i skuterów 125 nie tylko z Warszawy, ale też z Podlasia czy lubelszczyzny. Proponujemy trasę biegnącą ze stolicy w stronę Węgrowa, świeżo wyremontowaną i bardzo przyjemną drogą 637. Kierujcie się na zamek w Liwie, a po drodze możecie odbić w gęstą sieć okolicznych wiosek. W okolicach miejscowości Wierzbno znajdziecie kręte drogi o doskonałym asfalcie. Sam zamek w Liwie to popularny cel mazowieckich motocyklistów, więc na pewno spotkacie tam kilka innych maszyn. Po drugiej stronie Liwca warto wjechać na punkt widokowy Sowia Górka, z której rozpościera się szeroka panorama na dolinę fantastycznie meandrującej rzeki. Jeśli chcecie pojechać nieco dalej, na wschodnich rubieżach województwa czeka na was urokliwe miasteczko Drohiczyn z wieżą widokową, a nieco bardziej na północ muzeum obozu w Treblince.

2. Białostocczyzna

Popularne powiedzenie mówi, że skrót na podlaskich tablicach rejestracyjnych BIA tłumaczy się jako "Białystok i Akalice". A te "akalice" są niezwykle atrakcyjne turystycznie. W samym mieście można pokręcić się wokół wyremontowanej starówki, zobaczyć mini zoo w parku Zwierzyniec czy zwiedzić pałac Branickich. Z Białegostoku warto ruszyć na wschód, ku atrakcjom przy granicy polsko-białoruskiej. Zobaczyć Kruszyniany - wieś zamieszkaną przez polskich Tatarów, zajrzeć do żubrów w okolicach Białowieży czy zagubić się na łąkach nad Narwią.

3. Na zachód od Łodzi

Pogranicze województw łódzkiego i wielkopolskiego również warte jest zobaczenia z perspektywy motocykla. Można zacząć od słynnego kompleksu sakralnego w Licheniu niedaleko Konina - niezależnie od wiary i poglądów, będziecie pod wrażeniem. Zmierzając na południe warto zwiedzić muzeum niemieckiego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem, pierwszego tego typu na ziemiach polskich. Z zadumy wyrwie was wizyta w Uniejowie i kąpiel w tamtejszych basenach termalnych. Jadąc dalej szutrową, ale łatwą do pokonania drogą wzdłuż Warty, natraficie w końcu na potężną zaporę i elektrownię wodną. Widok ten sygnalizuje, że dotarliście do ogromnego sztucznego jeziora Jeziorsko, jednego z największych tego typu obiektów w Polsce.

4. Droga Kaszubska

To bez wątpienia jedna z najciekawszych tras w okolicach Trójmiasta. Prowadzi ona przez najpiękniejsze rejony Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - począwszy od zboczy Wieżycy, wzdłuż jezior Ostrzyckiego, Małego i Wielkiego Brodna, Białego aż do miejscowości Garcz. Jest niezwykle urokliwa, a przy tym łatwa i bezpieczna. Dominują na niej łagodne łuki, a jedyną sekcję ostrzejszych zakrętów znajdziecie na zboczach Wieżycy. Droga Kaszubska, w zgodnej opinii odwiedzających ją turystów najpiękniejsza jest jesienią.

5. Dookoła Tatr

Dla tych, którzy mieszkają blisko Krakowa, Bielska-Białej, Nowego Sącza czy oczywiście dla samych Podhalan, trasa na motocyklu 125 wokół najwyższych polskich gór jest pomysłem, który niemal zawsze oznacza udany wyjazd - jeśli tylko pogoda na to pozwoli. Co więcej, warto to zrobić z obu stron tych gór, nie tylko polskiej. Dla kierowców z prawem jazdy tylko kat. B ważna informacja - w Czechach i Słowacji bez motocyklowego prawa jazdy można jeździć wyłącznie jednośladami z automatem, czyli w praktyce - skuterami. Przy okazji pozdrawiamy rosłego chłopaka na obładowanym Romecie Valentine, spotkanego w karczmie po słowackiej stronie - zgodnie z obietnicą, pozdrawiamy z internetu :)

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr